Excel Otomatik Evrak – Dilekçe Düzenleme – Hızlı Rapor Hazırlama

Masa başında çalışan çoğu kişinin aklına dilekçe, üst yazı, rapor ve bunun gibi birçok evrak çeşidini dijital ortamda hazırlamak dendiğinde akla hemen Word programı gelir. Evet doğru, word bu tarz için biçilmiş kaftandır ancak aynı evrakı tekrar tekrar düzenlemeniz gerektiğinde ihtiyacınızı en hızlı şekilde karşılayabiliyor mu? Burada noktada Excel otomatik evrak düzenleme video anlatımımız işinize çok yarayabilir.

Konuyu hiç daha fazla uzatmıyor ve açıklamalarımızı video sonrasına bırakarak sizleri eğitim videosu ile baş başa bırakıyoruz.

Excel Otomatik Evrak Düzenleme Video Anlatımı

Videodan da görüleceği üzere tek yapmanız gereken daha önce hazırlamış olduğunuz Word dosyasındaki yazınızı uygun bir şekilde Excel’e kopyalamak. Daha sonra metin içerisine formül yazdırma ve birleştir komutlarından faydalanarak metinlerinizi formülleştirebilirsiniz. Bu sayede hazırladığınız bir evrakta her seferinde yapmış olduğunuz değişiklikleri tek tek seçip, tarayıp, düzenleyerek değil. Tek bir yerden düzenleyerek hızlıca istediğiniz haline getirebilirsiniz. Böylece her seferinde aynı dosyayı düzenlemek için boşa giden saatleriniz olmayacak.

Video anlatım aynı zamanda sizlere yazılar içerisine formül yazdırma ve farklı iki hücredeki yazıyı nasıl tek bir yazı haline getirebileceğinizi anlatıyor.

Ek olarak dosyanızı çıktı almaya uygun hale nasıl getirebileceğinizi anlatıyor. Excel dosyasını hiçbir ilave program olmadan nasıl pdf olarak kaydedeceğinizi anlatmaktadır. Böylece excel dosyalarınızı rahatlıkla değiştirilme korkusu olmadan mail atabilir veya farklı bir yöntemle başkalarına iletebilirsiniz.

Excel otomatik evrak hazırlayarak kolayca statik hesap raporlarınızı düzenleyebilirsiniz. Karmaşık formüllerden oluşan dosyalarınızı hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Microsoft Office yazılımları genel olarak bütün bilgisayar kullanıcılarına hitap eden cinsten programlardır. Herkes hayatında 1 defa da olsa Power Point, Word, Outlook, Excel veya herhangi bir tanesini kullanmıştır.

excel otomatik evrak dilekçe hızlı raporlama

Hepsi de geniş kapsamlıdır ancak aralarında Excel farklı özellikleriyle sıyrılmaktadır. Excel kullanıcı dostu arayüzünün yanı sıra bir programlama yazılımıdır. Basit hesaplar ve grafikler çizebilirken bir yandan da birçok komplike hesaplamalar ve makrolar çalıştırabilirsiniz.

İnşaat Ofis olarak inşaat mühendisliği bilgilerine ek olarak mühendislik mesleğini icra ederken kullanabileceğiniz ekstra programlar hakkında bilgiler vermeye çalışıyoruz.

Sizin de konu hakkında düşünceleriniz veya sorularınız varsa hiç çekinmeden aşağıdaki yorum yazma kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. EMRAH TÜRKSEVEN dedi ki:

    iyi günler excell örneğini maille paylaşır mısınız rica etsem?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.