Çatı Katı Dekorasyonu, Çatı Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Önceki zamanlar da çatı katı ardiyelik yani depo olarak kullanılırdı. Evin kullanılmayan odası olarak görülen çatı katı toz ve kullanılmayan eşyalar ile dolardı. Fakat artık durum böyle değil. Çatı katı dekorasyonu ile çatı arasını olduğundan çok daha farklı bir şekle sokabilirsiniz. İşte şimdi sizlere çatı katınızı daha farklı hangi şekillerde kullanabileceğiniz dekorasyon fikirlerini anlatacağız.

Çatı Katı Dekorasyonu fikirleri

Çatı Katı Dekorasyonu İle Bir Yaşam Alanı Oluşturun

Çatı katı diyip geçmeyin. Eğer çatı katınız küçük bir alan ise ve duvarların rengi koyu ise açık bir renge boyayın. Duvara led ışık ve birkaç küçük tablo ya da sevdiğiniz fotoğrafları asın. Yere küçük bir kilim ve minder atın. Çatı katınız küçükse çok fazla eşya kullanmayın. Bir kilim minder küçük bir tanede masa çok daha güzel durur. Burada artık istediğiniz zaman vakit geçirip kafa dinleyebilirsiniz.

Çatı katında mutfak tasarımı

Eğer çatı katınız büyükse çok daha şanslısınız çünkü istediğiniz birçok eşyayı burada kullanıp istediğiniz renkler ile kendinize yeni bir yaşam alanı yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde çatı katınızda kendinize ait yaşam alanı yaparken neler görmek istiyorsanız ona göre dekore edin. Duvarı boyayın eğer eski ahşap çatı katıysa ahşapları boyayın, duvara bir led ışık ve fotoğraflar oldukça güzel duru. Bir kilim ve minder masa ne istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Çatı Katı Dekoru İle Yeni Bir Yatak Odası Yapın

Maalesef çatı katınız için vereceğimiz bu dekorasyon önerisi çok küçük çatı katları için uygun değil. Çatı katınız yatak koymak için gerekli büyüklükte bir yer ise kendinize çok romantik bir yatak odası yapabilirsiniz. Bir yatak ve hoş bir yatak örtüsü eğer yer kalırsa küçük bir puf ve hatta yine led ışıklar oldukça romantik bir yatak odası elde etmenizi sağlar. Çatı katınızı bu şekilde dekore ettiğiniz zaman ayrıca boşta bir odanız kalır orayı sadece giysi odası olarak kullanabilirsiniz.

Dik çatılı evlerde çatı arası oda dekorasyonu.

Çatı Katı Dekorasyonu İle Küçük Bir Kitap Okuma Alanı Yapmak

Bu dekorasyon önerisi özellikle kitap okumayı seven kişiler için mükemmel bir öneri. Kitap okuma alanı yapmak için öncelikle ferah bir renk seçin ve çatı katınızın oda duvarlarını o renge boyayın. Ardından duvara kitaplarınızı koymak için raflar kullanın. Bu raflara bütün kitaplarınız sığmasa bile en sevdiğiniz kitaplarınızı koyun. Ardından küçük bir kanepe koyarak artık çatı katınızı hem kütüphane hem de kitap okuma alanı olarak kullanabilirsiniz.

Çatı eğimi hesabı yaparken zorlanıyorsanız eğer sitemizde bulunan hesaplayıcıdan faydalanabilirsiniz. Ayrıca çatı eğimi hesabı nasıl yapılır konulu videomuzu da izleyebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.