Aşık Hesabı Exceli ve PDF rapor alma – Çelik Çatılar

Çelik çatı aşıkları hemen hemen her projede bulunmaktadır. Dolayısıyla uygun profil kullanımı için aşık hesabını yapmak kaçınılmazdır. Burada devreye aşık hesabı exceli giriyor.

Sitemizde ücretsiz olarak bu hesabı yapabileceğiniz bir uygulama bulunmakta. Ancak bu uygulamada resmi kurumlara sunabileceğiniz statik rapor alamıyorsunuz. Ayrıca her zaman internet bağlantısına sahip olmak da mümkün olmayabiliyor.

Biz de bu gibi seçenekleri düşünerek kolayca çelik çatı aşık hesabını yapabileceğiniz ve anında rapor çıktısı alabileceğiniz aşık hesabı exceli geliştirdik. Yıllardır bu excel dosyası ile sayısız belediye ve kuruma raporlar sunduk ve hiçbir olumsuz geri dönüş almadık.

Aşık Hesabı Exceli

Çelik Çatılar Aşık Hesabı Exceli Özellikleri

 • Proje verilerinize uygun aks aralığı ve aşık ara mesafesi girilebilme.
 • Her projeye uygun olarak kaplama yükü, kar yükü, rüzgar yükü ve çatı eğimi verileri girilerek hesap.
 • S255 (St37), S275 (St44) ve S355 (St52) malzeme kalitelerine göre hesap.
 • Basit kiriş ve sürekli kiriş çözümlerini her iki sistem için de tek gergili ve çift gergili olarak hesaplayabilme.
 • Piyasada en sık kullanılan aşık tiplerinden UPN, IPE ve standart ölçülerdeki C profillere göre analiz yapabilme.
 • İstenildiği kadar istenilen kesit özelliklerinde ilave profil listesi ekleme.
 • En güncel 2016 çelik yönetmeliğine göre hesap yapabilme.
 • Bütün şeffaflığı ile yapılan her hesap yönteminin ANALİZ-TABLO sayfasında görüntüleme.
 • Kullanıcıların kendi excel bilgisiyle kendi isteği doğrultusunda düzenlemeler yapma imkanı.
 • Anında ve ekstra programa ihtiyaç duymadan PDF formatında rapor çıktısı alma.

Çelik yapılar aşık hesabı statik rapor

Örnek rapor görünümü yukarıdaki gibidir.

Ayrıca aşık hesabı exceli sizlere aşağıdaki linkte ücretsiz olarak sunulmuştur. Excel’de yapılabilecek güncellemeleri de takip edebilmek için belli aralıklarla aşağıdaki link güncellenebilir.

Ek olarak sonraki hazırlanacak excel dosyalarını yine sitemizden ücretsiz olarak paylaşacağız. Bu paylaşımlardan geri kalmamak için Youtube kanalımızı ve sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Siz de aşağıdaki linke tıklayarak bu Excel dosyasına sahip olabilir ve kolayca sınırsız olarak statik rapor çıktısı alabilirsiniz. Excel dosyası yanlışlıkla formül değişikliklerine sebebiyet vermemek için sayfa korumalıdır. Sadece sarı alanları değiştirerek hesaplarınızı eksiksiz olarak yapabilirsiniz.

Çelik Aşık Hesabı Exceli Dosyasını İndirmek İçin Buraya Tıklayın

Önemli Not: Çelik çatılar aşık hesabı exceli sadece kullanıcılara pratik çözümler ve rapor alma kolaylığı sağlamaktadır. Kullanıcılar, hesapların doğruluğunun kontrolü ile yükümlüdür ve kurumlara verilen rapor çıktılarından sorumludurlar. Oluşabilecek herhangi bir yasal işlemde İnşaat Ofis sorumluluk kabul etmemektedir. Excel dosyasını indirmiş ve kullanmış olan bütün kullanıcılar bu notu kabul etmiş sayılırlar.

Rapor çıktısını PDF formatında kaydederken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Sitemizde bulunan Excel dosyasını pdf dosyasına çevirme video anlatım ve Excel – Yazdırma alanı ve düzgün çıktı alma yazılarına göz atarak excelde düzgün çıktı alma ve pdf olarak kaydetme sorunlarını çözebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

 1. MESUT ALTUNOK dedi ki:

  Elinize sağlık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.