Excel Yazdırma Alanı Belirleme – Düzgün A4 Çıktı Alma

Excelde çok geniş bir alana yayılmış sayfalarınız, tablolarınız veya görsel içerikli programlarınız bulunabilir. Düzgün çıktılar alabilmek için nasıl excel yazdırma alanı belirlenir öğrenmenizde fayda vardır.

Excel yazdırma alanı belirleyin, düzgün çıktı alın, gereksiz ve yanlış sayfa çıktılarından kurtulun.

Microsoft Word programında alıştığınız gibi hiçbir ayar yapmadan yazdır seçeneğine eliniz gidiyor olabilir. Bunun sonucunda da düzgün çıkmayan çıktılar, sadece bir iki hücrenin yazdırıldığı sayfalar, gereksiz boş çıktılar size saç baş yoldurtabilir.

Ofis programlarını kullanmanın en önemli yanlarından biri de nasıl düzgün çıktı alınacağını bilmektir. Çünkü yanlış kullanım size onlarca hatta uzun vadede veya ofisinizin büyüklüğüne göre binlerce kağıt israfına götürebilir ve bu da ofisiniz için bir maliyet demektir.

Eğitim videomuz sayesinde excel ile düzenli çıktı alma, sayfada belirli bir bölgenin çıktısını alma, birbirinden bağımsız bölgelerin çıktılarını alma, çıktı alınacak bölgeleri önizleme, çıktı sayısı ve sırasını önizleme ve yazdırılacak alanı istediğiniz gibi belirleme gibi ince taktikleri göreceksiniz.

excel yazdırma alanı belirleme ve düzgün çıktı alma

Excelle nasıl print edilir? Excelde sayfa nasıl düzgün print edilir?

Artık çıktılarınızı alırken Excel sizi yönetmesin, siz onu yönetin. Siz neresi yazdırılacak diyorsanız yazıcınızdan çıkan da tam olarak orası olsun.

Excel ile ilgili sürekli olarak yeni eğitim videoları ve anlatımları hazırlamaktayız. Bu bilgilerden mahrum kalmamak için bizi ve youtube kanalımızı takip etmeyi unutmayın.

Aklınıza takılan her türlü soruyu aşağıdaki yorum yazma kısmından sorabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. maşa dedi ki:

    Ben de excel çıktıları neden hep saçma sapan boş boş sayfalar olarak çıkıyor diyorum. Meğersem yazdırma alanı belirlemek gerekiyormuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.