Excel üst menü ve sekmelerin düzenlenmesi

Excel’i bütün fonksiyonları ile kullanmak çok güç. Excel üst menü kısmında mutlaka işinize yaramayan, daha butonuna bir kere bile basmamış olduğunuz veya kısayolunu kullandığınız ekstra bir butona ihtiyaç duymadığınız özellikler vardır.

Excel üst menü ve diğer menülerin düzenlenmesi ve kullanım amacınıza uygun hale getirilmesi.

Bu excel üst menü düzenlenmesi video anlatımını özellikle Excelde Geliştirici (Developer) butonu/sekmesi nasıl eklenir sorusundan yola çıkarak hazırladık. Excelde daha verimli ve seri kullanım koşullarında çalışmak istiyorsanız bu videoyu izlemeniz şart. Kısayol kullanmaya alışmamışsanız, gereksiz butonları görmek istemiyorsanız bu ayarları mutlaka yapmalısınız.

Geliştirici (Developer) sekmesini ekleme, Hızlı Erişim Araç Çubuğu’nu düzenleme, Şeridi Özelleştirme uygulamaları nasıl yapılır video görsel anlatımı.

excel üst menü düzenleme ve pratik çalışma menüsü

Ekzeldeki (Excel’deki) üst menü ayarlamalarını yaparak kolayca istediğiniz özelliklere hızlı bir biçimde erişebilirsiniz. Hızlı ve pratik excel çalışmalarınızı yapabilmeniz için program size gerekli bütün kolaylıkları sunmaktadır.

Daha fazla excel eğitimi için sitemizdeki Excel kategorisini incelemenizde fayda var.

Microsoft Excel ile ilgili aklınıza takılan ve sitemizde ya da internet üzerinde anlaşılır anlatımlar bulamadığınız konular olursa aşağıdaki yorum kısmından bizimle iletişme geçebilirsiniz. Sorularınızı mümkün olan en kısa zamanda cevaplamak için gayret göstereceğiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. tuğrul dedi ki:

    excelde üst menülerin düzenlenmesi için profesör olmaya gerek yokmuş. sekmeler ve diğer butonların bu kadar basit düzenlendiğini keşke daha önce bilseydim. çok işime yaradı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.