Excel üst simge, alt simge, dikey yazı yazımı

Excelde üst simge nasıl yapılır, excelde alt simge nasıl yapılır, excelde dikey yazı nasıl yazılır, excelde eğik yazı nasıl yazılır, exelde para birimi nasıl yazılır, excellde ondalık hane sayısı nasıl belirlenir diye sorabileceğiniz birkaç komut derlemesi yukarıdaki video anlatımda sunulmuştur.

Microsotf Excel programınında üst simge yazımı

Yazı içinde üst simge, alt simge gibi yazı biçimleri ayarları Excel’de nasıl yapılır? Excel üst, alt simgeler, açılı yazı yazma yöntemi video eğitimi

Excelde sıkça kullandığımız üslü sayıları yazarken üst simge, indisleri yazarken alt simge, listeleme yaptığımızda dikey yazılar, döviz veya para birimi ve formül sonucu oluşan ondalık haneli sayılarda virgülden sonra kaç rakamın gözükmesi gibi komutları yapmamıza yarayan giriş sekmesi özelliklerine değiniyoruz.

Derslerde verdiğimiz tüm verilerin excel programları üzerinde gösretimleri ara ara vereceğimiz program inceleme videolarında mevcuttur. Çıktı alınacak sayfada nasıl göründüğü ve excel penceresinde nasıl gözüktüğünü bu inceleme videolarından görebilirsiniz.

Daha fazla excel eğitim videolarını kaçırmamak için web sitemizi ve youtube kanalımızı takip etmeyi unutmayın. Aklınıza takılan her hangi bir konu olursa eğer aşağıda bulunan yorum yazma kısmından bizimle hiç çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. Bütün sorularınıza mümkün olan en kısa zamanda cevap vermeye çalışıyoruz.

Ayrıca yazı biçimleri ayarlarının nasıl yapıldığını anlattığımız bu video aracılığı ile youtube kanalımıza abone olabilir ve excel haricinde sap2000, autocad, tekla structures (xsteel) gibi inşaat mühendisliği dalında sıklıkla kullanılan programlar hakkında da çeşitli faydalı bilgilere erişebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.