Excel dosyasını pdf dosyasına çevirme video anlatım

Excel dosyasını pdf dosyasına nasıl dönüştürülür ya da excel dosyası direkt pdf dosyası olarak nasıl kaydedilir.

Excel dosyalarınızı herhangi bir programa gerek duymadan pdf dosyasına çevirin. Excel sizlere farklı kaydet seçeneği ile ilave herhangi bir programa gerek duymaksızın dosyalarınızı pdf olarak kaydetme seçeneği sunuyor.

Bu da exeli raporlandırma aşamasında eşsiz kılan sebeplerden biri. Excel to pdf olarak converter görevi üstlenen Microsoft Office programı Excell uçsuz bucaksız bir derya.

pdf to excel seçenekleri biraz daha zahmetli bir iş ancak o konuya daha sonra değineceğiz. pdf dosyaları her zaman excel formatına veya word formatına uygun kaydedilmemiş olabilir. Bundan dolayı pdf dosyasını excel veya word dosyasına çevirirken bir takım uyumsuzlukların ortaya çıkması muhtemeldir.

Videoda anlattığımız excel dosyasını pdf dosyasına çevirme işlemini birçok program convert pdf, convert excel veya pdf to excel converter isimleri altında bulabilirsiniz ancak bu programların çoğu düzgün çalışmaz ve sizi istem dışı reklam kampanyalarına yöneltip haksız kazanç sağlama çabasında bulunabilirler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

 1. ilter dedi ki:

  merhabalar, bir sorum olacaktı.

  Exel’den PDF’ye çevirirken tablodaki gri çizgiler , PDF inanılmaz rahat edici ve Excel’deki bire bir olarak gözükmüyor ve kalın olarak çıkıyor ama yazı fontlarında ya da logo da herhangi bir sorun yok . Tek sorun gri olan tablo çizgilerin PDF’de aşırı kalın gözükmesi ve belgeyi tamamen kötü hale getiriyor

  Bunun çözümü nedir ?

  • admin dedi ki:

   Excel üst menüde Sayfa Düzeni sekmesinde bulunan Sayfa Seçenekleri bölümünde Kılavuz Çizgileri başlığı altında bulunana Yazdır seçeneğinin işaretini kaldırmanız gerekmektedir. Böylelikle çıktı alırken hücre kılavuz çizgileri sayfanızda gözükmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.