Autocad lisp kurulumu ve entegresi

Teknik alanlarda çalışan hemen hemen herkes bilir ki AutoCAD programı çizim konusunda tek başına bir çok ihtiyacı karşılamaktadır. Ancak her programda olduğu bu programda da eksiklikler vardır. Bu konuda gururu bir kenara bırakmış olan Autodesk yetkilileri ve geliştiricileri kullanıcıların programa özellik eklemesine imkan sağlamış. Bu yazımızda Autocad lisp kurulumu ve autocad özellik eklentisi nasıl yapılır onu açıklamaya çalışacağız.

autocad lisp kurulumu ve ekstra özellik entegresi

Autocad programına ekstra özellikler kazandırabileceğiniz autocad lisp kurulumu ve lisp entegresi anlatımlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Programı kullanan bir çok metraj mühendisinin veya teknikerinin kullanmasında büyük kolaylık sağlayan ve seçili çizgileri otomatik toplamaya yarayan topla lisbi kurulumunu anlattığımız ve lisp kurulumu video anlatımını Autocad topla lisp eklentisi kurulum başlıklı yazıdan ulaşabilirsiniz.

Videodaki lisp kurulumu tüm lisp ve farklı uzantılardaki autocad eklentileri için geçerlidir. Dolayısıyla hangi lisp dosyasına ulaşırsanız ulaşın aynı yöntemle entegrenizi yapabilirsiniz. Yalnız kurulumu yaptıktan sonra programı kapatıp tekrar açmayı unutmayın. Ayrıca isteyenler için seçtiğiniz çizgileri tek seferde toplamanıza yarayacak olan topla lispi eklentisini ise AutoCAD seçili çizgiler toplam uzunluk otomatik toplama başlıklı yazımızdan resimli anlatım ve dosya olarak edinebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.