AutoCAD eğimli yazı yazma video anlatım

AutoCAD çizim ve tasarım konusunda neredeyse sınırları olmayan bir yazılımdır ve onunla yapılamayacak şeyler hemen hemen yok gibidir. Nasıl elinize kağıt ve kalem aldığınızda eğer yeteneğiniz de varsa çizilemeyecek bir şey yoksa AutoCAD ile bunu yapmak da mümkün. Tabii ki bu kara kalem resim çizeceğiniz anlamına gelmez ama biraz zorlarsanız eğer bunu bile başarabilirsiniz. Tabii o kadar boş vaktim var diyorsanız. Bu yazımızın amacı sizler için hazırlamış olduğumuz AutoCAD eğimli yazı yazma video anlatımını sunmaktır. Mühendislik alanında bu özellik belki işinize çok yaramayabilir ancak AutoCAD’in mimari amaçlar ile kullanılması aşamasında bu çok işinize yarayabilir.

AutoCAD eğimli yazı yazma video anlatım

Videomuzu izledikten sonra beğenmeyi ve youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Böylelikle daha fazla eğitim videosundan kolaylık haberdar olabilir hatta izlemiş olduğunuz bu videoyu hatırlatma amacıyla daha sonra kolaylıkla bulabilir ve izleyebilirsiniz.

AutocCAD eğimli yazı yazma video anlatım

AutoCAD eğimli yazı yazma işlemi için faydalandığımız komutlar;

1 – ARC komutu : Yazımızın hangi eğimde olmasını istediğimizi belirleyicidir.

2 – ARCTEXT komutu : Yazımın kendisini yazmaya ve yazı tipi ayarlarını yapmamıza olanak sağlar. Komutu yazıp ENTER ile onayladıktan sonra çizmiş olduğumuz ARC çizgisini işaretlememiz gerekmektedir. Böylelikle yazımızı yazacağımız ve düzenleyeceğimiz pencere açılacaktır.

2i – ARCTEXT komutuna aynı zamanda üst menüde Express butonu altında Text sekmesi içerisinde Arc-Aligned Text butonu aracılığıyla da ulaşabilirsiniz. Aynı işlevleri görmektedirler.

Bu konuya aynı zamanda AutoCAD dairesel yazı, daire etrafına yazı, yay üzerine yazı, çembersel yazı, yuvarlak yazı, düz olmayan yazı yazma gibi arama terimleriyle de ulaşma ihtimaliniz yüksektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

  1. Mustafa dedi ki:

    Hep bu programı kullanmak istedim. Sitenizeki autocad derslerini takip edip inşallah öğrenecem. Güzel paylaşım

  2. Murat Kağıtcı dedi ki:

    Evet faydalı ve güzeldi

  3. Murat Kağıtcı dedi ki:

    Evet faydalı ve güzeldi. devamını görmek isterim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.