Word ve Excel ile denklem yazma anlatımı

Word ve Excel ile denklem yazma anlatımıWord ve Excel’in eski sürümlerinde denklem yazmak zaman zaman problem olabiliyordu. Çünkü türev integral gibi matematiksel simgeler, kesirli ifadeler, üslü sayılar derken kullanıcılar soru hazırlamakta, ödev yapmakta veya tez yazmakta çok zorlanıyorlardı.

Dolayısıyla bu denklem yazma eksikliğini gidermek için MathType gibi harici yazılımlar kullanılıyordu. Programların yeni sürümleriyle beraber artık bu problemler rafa kalktı ve Word ve Excel’e denklem yazma özelliği eklendi. Word ve Excel ile denklem yazma video anlatımımızı izleyebilirsizni. 5-6 dakika içerisinde her türlü matematiksel işlemi bir çırpıda dosyalarınıza ekleyebilirsiniz.  Microsoft sağ olsun geliştirdiği office programlarıyla bizim gibi; mühendislerin, öğrencilerin, avukatların, muhasebecilerin ve daha sayamadığımız bir çok meslek dalının her türlü derdine derman oluyor. Neredeyse yapılamayan hiç bir özellik bulunmamakta. Lafı çok uzatmadan sizleri eğitsel video anlatımımız ile baş başa bırakmak istiyorum.

Word ve Excel ile denklem yazma, matematiksel işlemler yapma, denklem düzenleyicisi video anlatımı

Videoda izlediğiniz bu özellikleri üniversite öğrencisiyseniz bitirme tezlerinde ve ödevlerinizde, öğretmenseniz soru hazırlarken veya mühendisseniz hesap raporlarınızda kolaylıkla kullanabilir ve karşınızdakine açıklayıcı bir şekilde sunabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. 04 Eylül 2019

    […] Sonra bu uygulamasına Dökümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar gibi ek uygulamaları entegre ederek Microsoft’un Word, Excel ve Power-Point gibi Office programlarının online versiyonlarını peşi sıra hayata […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.