Düşeyara, Excel tablodan veri alma, düşeyara komutu

Excel’de açılır kutu yardımıyla seçtiğimiz bir veriye ait tablo bilgilerini istediğimiz hücrelere çekme ve düşeyara komutu ile o verileri kullanarak istediğimiz formülü uygulamayı gösteren eğitim videosu.

Excel’de açılır kutu yardımıyla seçtiğimiz bir veriye ait tablo bilgilerini istediğimiz hücrelere çekme ve o verileri kullanarak istediğimiz formülü uygulamayı gösteren eğitim videosu. Videolarımızda çıkan öneri videolarını da izlemeden geçmeyin. Hayatınızı kolaylaştırın.

Düşeyara komutu kullanımı ve uygulaması. İnşaat Mühendisliği problemlerinin çözümünde düşeyara komutu Excel üzerinde nasıl çalıştırılır?

excel düşeyara

Excel’de düşeyara komutu ile tablodan nasıl veri alınır? Düşeyara komutu kullanımı.

Excel’de bu komutu ile bir çok tablonuzu son derece efektif hale getirebilir ve dökümanlarınızı çok daha etkili alanlarda kullanabilirsiniz. Excel dosyalarınıza bu komutun yanı sıra sitemizde bulabileceğimiz diğer komut eğitim videolarından aldığınız bilgilerden aldığınız verileri de katarsanız iş hayatınızda veya eğitim hayatınızda çok daha rahat bir veri kullanımına sahip olursunuz. Ayrıca, saatlere varan zaman kaybını da minimuma indirmiş olursunuz. Hayatınızı excel ile kolaylaştırın. Ekonomik gelir-gider takiplerinizden tutun, ders ödevlerinize kadar hayatınızın her alanında size yardımı dokunacaktır.

Hemen hemen her alanda kullanabileceğiniz bu komutu günlük mail attığını iş programlarında günün nöbetçisini seçerken, tarih belirlerken, tablodan veri alırken, isim listesinden isim seçerken, hesap programlarınızda veri seçerken, formül seçimi yaparken, hangi şartlarda hangi denklemi kullanacağınızı belirlerken vs. birçok farklı dalda ayrı görevlerde kullanabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

  1. Nurcan ALACA dedi ki:

    Merhabalar,

    Paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Şu an tam ihtiyacım olan konuda bir video paylaşımı yapmışsınız ancak maalesef bu videoyu görememekteyim. Yardımcı olabilir misiniz?

    Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.