Ağır Çelik Profil Delme Hattı Makinesinin Çalışması

Çelik yapılarda (konstrüksiyonlarda) cıvatalı yapılan uygulamalar için olmazsa olmaz işlemlerden biri olan delik delme işlemi zorlu bir süreçtir. Özellikle ağır çelik imalatı yapan fabrikalar et kalınlığı 10 mm’den 30 mm’ye kadar çıkan plaka kalınlıklarında çok fazla vakit ve ekipman harcamaktadırlar. Ağır çelik profil delme makinesi tam da bu noktada fabrikaların imdadına yetişebilir.

Öncelikle lafı uzatmadan hızlı bir şekilde ağır çelik profil delik delme makinesinin çalışma anlarına ait videomuzu paylaşalım.

Küçük çaplı fabrikalarda genellikle manyetik matkap kullanılarak ile bu işlem sürdürülürken büyük tonajlı işlerde manyetik matkap tek başına yeterli olmayabilir. Ayrıca doğru kullanım sağlanmadığı taktirde çok matkap uçları gibi sarf malzemeler çok hızlı tüketilebilir. Bu nedenle çelik profil delme makinesi büyük çaplı işletmelerde büyük kolaylık sağlayacaktır.

Tekla Structures (Xsteel) programından NC file olarak Export (Dışa Aktarma) yapılan dosyalar kolaylıkla bu makinelere tanımlandıktan sonra uygun uçlar ve profil yerleştirilerek otomatik olarak delik delme işlemleri yapılabilmektedir.

Ağır Çelik Profil Delme Makinesi Çalışması

Makine her ne kadar maliyetli olsa da büyük tonajlı işler yapan fabrikalarda uzun vadede hem çalışan olarak hem de ekipman olarak maliyetini çıkaracaktır. Tabii makineyi efektif olarak kullanabilen bir operatöre sahip olmak da önemli.

Evet, makineler sektördeki istihdam sayısını olumsuz etkiliyor olabilir ancak inşaat sektöründe her zaman kalifiye çalışana ihtiyaç bulunmaktadır. Ekonominin en kötü olduğu zamanlarda bile bir şekilde inşaat sektörünün devam etmesi gerekmektedir. Çünkü inşaat sektörü diğer sektörlerin lokomotifidir.

Videoda gördüğünüz ağır çelik profil delik delme makinesi ile ilgili sizin de tecrübeleriniz ve fikirleriniz varsa eğer aşağıdaki yorum yazma kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.