Beyaz Duvarlara Uygun Mobilya Tercihi Nasıl Yapılmalı?

2021’in en çok kullanılan duvar boyası gri, beyaz ve tonları desek abartmış olmayız. Renkler aslında hemen hemen hayatımızın her alanında varlar ve biz fark etmesek de yaşantımızı etkiliyorlar. Bu yüzden evimizi boyarken renklerin kişiliğe etkilerini okumalısınız. Peki günümüzde beyaz duvarlara uygun mobilya tercihi nasıl yapılmalı?

Beyaz duvarlara uygun mobilya tercihi

Örneğin; acıktırması sebebiyle mutfak sarıya boyanırken, enerji ve huzur için yatak odası kırmızıya boyanır. Salona uygulanan hafif turkuaz ve mavi tonları bereketi simgelerler. Bu nedenle renklerin kombinasyonu hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Pozitif renkler seçilerek onlardan birbirlerine uyumlu renklerle evinizi boyamalısınız.

Duvar Boyasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Duvar boyalarında koyu veya açık renk seçimleri sizin elinizde. Yalnız boyayı seçerken evin iç kısmının nasıl görüneceğini de iyi düşünmelisiniz. Mesela koyu bir duvara, koyu mobilya koyduğunuzda hem psikolojiniz negatif yönde etkilenir hem de evin içini küçük göstermiş olursunuz.

Hâlbuki beyaz ve tonlarıyla boyanmış bir duvar odanızı daha geniş, aydınlık ve ferah görünmesine sebep olur. Duvarlar ve mobilyaların beyaz olduğu bir evde samimi bir ortam yakalamak zor olabilir. Hastane imajı veren evinizin hissettirdiği soğukluk olacaktır. Bu nedenle mobilya ve duvar boyalarının uyumunu önemsiyoruz.

Nasıl Beyaz Duvarlara Uygun Mobilya Seçilir?

Senenin moda trendi olan beyaz duvar boyasına en güzel hardal ton veya ağaç görünümlü mobilya gidiyor. Beyaz olan duvarlarınız evinizi geniş göstereceği gibi, hardal veya ağaç görünümlü mobilyanız evinizin samimi ve sıcaklığını temsil edecektir. İşten eve geldiğinizde içinizin açılacağı bir tonlama olabilir.

Beyaz duvarları olan giyinme odası için dizayn fikirleri.

Bunun yanında yine beyaz duvar boyasıyla uyumlu mavi ve tonlarının uyacağını söyleyebiliriz. Aslında beyaz duvara her koyu rengin açığa dönen tonu uyumlu olacaktır. Önemli olan hangi rengi nerede kullandığınızdır.

Mesela çocuk odasına bereketi temsil ettiği için açık mavi ton kullanılması gibi. Yine beyaz ve kirli beyaz dediğimiz bej rengine uyumlu mobilyalar arasında bu sene en çok kullanılan siyah aynalı mobilyalardır. Bu sene demir dökümün de mobilyalara girdiği bir sene olduğu için demirleri sarı veya siyah tonda seçerseniz, beyaza boyadığınız duvarınızla uyum içinde olacaktır.

Siz de beyaz duvarlara uygun mobilya tercihi hakkında dekorasyon yorumları yapmak istiyorsanız aşağıdaki yorum yazma kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.