Bütün Odalara İlham Verecek 7 Konsept Fikir

Odanıza ilham verecek konsept fikirleri denildiği zaman aklınıza gelen ilk şey kişiliğiniz olmalı. Nasıl bir kişiliğe sahipsiniz? Özgürlük ve farkındalık düşkünü biri misiniz yoksa klasiklerden misiniz? Kendi kendinizin iç mimarı olun.

1- Bohem Tarzı Odalar

1900’lü yıllardan itibaren hayatımıza giren bohem, artık sadece bir dekorasyon konsepti olmaktan çıkıp hayatımızın bir parçası oldu. Kıyafetlerimiz, odalarımız, takılarımız en çok da saçlarımıza taktığımız tüylü tokalar, saç bantları ve boncuklu modeller gibi daha niceleri günlük hayatımızın içerisine yerleşmiş bulunmakta.

Eğer aradığınız şey özgürlük ve farkındalıksa bohem tarzı odalar tam size göre.

İlham verecek beyaz ağırlıklı misafir odası konsept fikirler

Bu tarz odaların vazgeçilmez birkaç kilit noktası vardır. Öncelikle bolca el işi ürünleri, beyaz veya kiremit rengi saksılarda kocaman çiçekler ve tabii ki de kilimler. Odanın ana teması bu üç içerik çevresinde oluşturmalısınız. Ahşap sehpalar, duvar halıları, tavandan sarkan birkaç aksesuar tasarımınıza farkındalık katacaktır. Eğer bir hayvan sahibiyseniz ona hasırdan bir yuva yapabilirsiniz. Bu durum hem hayvanınız hem de odanız için ekstra bir artı olacaktır.

2- Vintage Tarzı Odalar

Günümüzün en çok ilgi gören konseptlerinden biri de vintage tarzı. Moda dünyasından ev dekorasyonuna kadar içinde her şeyi barındıran bu akım, eskilere olan özlemimizi gün geçtikçe arttırıyor. Vintage tarzı odalar odanıza ilham olabilecek konsept fikirleri arasından en iyisi. Bütçe açısından pahalı olmayan bir şeyler arıyorsanız kesinlikle size uygun bir tarzın arayışındasınız.

Eski zamanlara ait ikinci el eşya birçok parça vintage tarzının ana maddesi.

Ahşap ağırlıklı Amerikan mutfak yemek odası tasarımı

Eski mobilyalar ve ahşaplarla ekose desenli örtülerin oluşturduğu bütünlük aklınızı başınızdan alacak. Çizilmiş belki de artık çalışmayan plakları duvarlarınıza asabilirsiniz. Tavanınızın bir ucundan öteki ucuna asabileceğiniz parlak ışıkların mükemmelliğinden bahsetmiyorum bile. Odanıza posterler, kartpostallarla süsleyebileceğiniz gibi belki de çok sevdiğiniz bir şiiri veya alıntıyı çerçeveletip asabilirsiniz.

3- Fresh Odalar

İç karartıcı her şeyden uzaklaşan bir yapınız varsa odanıza ilham verecek konsept fikirleri arasında sizin için en iyisi fresh odalar. Beyazın ve yeşilin hakimiyeti altındaki bu tertemiz, iç açıcı odalar masraf yönünden de en az olan odalardan biri. Beyaz yatak örtüleri, beyaz mobilyalar, beyaz aksesuarlar, beyaz kürklü halı ve odanın yıldızı olan yeşil çiçekler içinize bahar coşkusu yaymak için yeterli olacaktı.

4- Odanıza İlham Verecek Avangartlığın Muhteşemliği

Gittiğiniz her yerde gözünüz altın veya daha şaşalı bir şeyler arıyorsa odanıza ilham verecek konsept fikirleri arasında size en uygun olan avangart modeller olacaktır. Altının ve parlak işlemelerin olduğu heykeller, bronz abajur veya avizeler, yatak başlığında kullanabileceğiniz büyük taçlar, gösterişli yatak örtüleri, tüylü halılar, mermerin ince çizgileri arasından geçen simli altınlar kendinizi kraliçe gibi hissetmeniz için yeterli olacaktır.

5- FENG SHUI ile Hayatınıza Yenilik Getirin

En gözde modalardan biri haline gelen feng shui odasının kasvetli havasından bunalmış olanlar için en iyi tercih. Yönlerin ve yaydıkları enerjilerle birlikte odanızı dizayn edebilirsiniz. Geriye yapmanız gereken tek şey ruh halinizin düzelmesini mutlulukla izlemek olacaktır.

6- Minimalist Odalar

Fazla eşyadan, kalabalık ortamlardan bunaldıysanız minimalizm tam size göre. Yaşam tarzınızı en aza indirerek kalabalığın arasından sıyrılmak size kendinizi hafiflemiş hissettirecek. Bunun için birkaç kuralınız var sadece.

İlk olarak size lazım olmayan her şeyi hayatınızdan çıkarın. Fazla eşya, fazla karışıklık demek.

Vintage tarzı beyaz ve ahşap renklerinde oturma odası konsept fikirler

İkinci olarak alışveriş alışkanlıklarınızı az ve öz şekilde listeleyin.

Kendinize normalde ayırdığınızdan daha az bütçe ayırın. Az bütçe daha az alışveriş yapmak demek. Minimalist yaşamdan vazgeçmek istediğiniz her an neden başladığınızı hatırlayın.

7- Ton Sür Ton Odalar

Bir rengin aşığısınız ve kafanızı her çevirdiğinizde o rengi görmek istiyorsanız. Ton sür ton odalar tam size göre. Sevdiğiniz rengin mobilyalarınızda koyulaştığını giderek mobilyalarınızda açıldığını görmek size muhteşem bir görsel şölen sunacaktır ve böyle bir odanın dizaynını yapmak için sadece iki kuralınız var.

  • Birincisi sevdiğiniz renge karar verin.
  • İkincisi renk tonlarındaki geçişleri iyi ayarlayın.

Fikirlerimizi beğendiniz mi? Ya da iğrenç mi buldunuz? Tabii ki olabilir. Görüşlerinizi aşağıdaki yorum yazma kısmından bizlere iletebilirsiniz. Unutmadan 16 katlı daire videomuzu izlediniz mi? İzlemediyseniz kaçırmayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.