Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

Banyolar evde en az vakit geçirdiğimiz ama günün ilk ışıklarında ilk girdiğimiz yaşam alanlarından birisidir. Banyomuz ne kadar küçük de olsa ferah ve işlevsel olması hepimiz için önemlidir. Küçük banyolar nasıl ferah ve şık, aynı zamanda işlevsel hale getirilir bu konuyu sizlere anlatacağız.

Nüfusu kalabalık bölgelerde artık daireler iyice küçüldü ve mimari olarak zaten küçük alan ayrılan banyoların daha da küçültülmesine sebep oldu. Banyonuz 2 metrekare de olsa 6 metrekare de olsa tasarım fikirlerimizden faydalanabilirsiniz.

Küçük banyolar için dekorasyon önerileri

Küçük Banyolar İçin Modeller ve Tasarım Tüyoları

Küçük banyonuz için seramik seçerken eğer üç boyutlu seramik kullanmak istiyorsanız bunu sadece bir kısma uygulamalı, diğer kısımlara düz seramik tercih etmelisiniz. Örneğin; ayna kenarlarındaki seramik üç boyutlu diğer yerler düz olursa bu banyonuzu daha geniş ve ferah gösterecektir.

Banyo yapılan yerlere küvet, duşa kabin gibi ürünleri tercih etmemelisiniz. Bu ürünler ne kadar küçük ebatta seçilse de kendi kenarları ve yükseklikleri oldukça yer kaplayacağından banyonuzun küçük görünmesine neden olacaktır.

Bunun yerine banyo kısmını farklı açık renk seramikle düz zemin olarak kaplayıp, boydan şeffaf bir camla bölmeniz banyonuzu daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Mobilya seçimine gelecek olursak, bilindiği gibi depolama alanları bizim için çok önemlidir.

Küçük banyo modelleri ve tasarım önerileri

Yalnız küçük banyolarda bu pek mümkün olmaz. Üstelik mobilyanın kendi hacmi zaten banyonuzu kaplayarak daha küçük görünmesine neden olur. Küçük banyolar için yere değmeyen duvara monte edilen dolapları tavsiye ediyoruz. Bu şekilde istediğiniz düzeni sağlayabilirsiniz. Yerden yüksek olması hem temizlik açısından daha rahat olacak, hem de banyonuzu büyük gösterecektir.

Küçük Banyoların Dizaynı

Yeni yapılan küçük banyonuz için duşa kabininin düz zemine ve boydan camla bölünmesi gerektiğini bahsetmiştik. Duşa kabin kısmını kapıdan uzak yere yapmalısınız. Onun hemen yanına yere değilde duvara direk monteli klozet tercih edilmelidir. Kalan diğer kısma küçük lavabo ve yerden yükseğe yaptıracağınız dolabınızı yerleştirmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus musluğun monte şeklidir. Normal muslukların uzantısı fazla olduğundan burada direk duvara monteli musluk tercih edilmesini tavsiye ediyoruz. Ve asıl banyomuzu gösterecek olan aynalara gelecek olursak, aynayı çerçevesiz oval kullanırsak banyonuzu daha büyük gösterecektir. Işıklandırmayı aynaların arkasına doğru koyduğumuzda bu banyonuzun daha derin ve ferah görünmesini sağlayacaktır.

Küçük banyo çözümleri ve dar banyo modelleri hakkında vermiş olduğumuz bilgiler bu şekildeydi. Siz de kendi uygulamalarınızı ve küçük banyolar için dekorasyon fikirlerinizi aşağıdaki yorum yazma kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.