5 Mutfak Dekorasyonu Tüyosu – Mutfak Tasarımı

Mutfak, özellikle kadınların evde en çok vakit geçirdiği alanlardan birisidir. Durum böyle olunca mutfak dekorasyonu oldukça önem taşıyor. Mutfakta daha rahat hareket edebilmek, istediğiniz şekilde bir görünümde mutfak yapmak artık zor değil. Biz de sana mutfağında yapacağın bazı mutfak dekorasyonu tüyoları vereceğiz.

5 mutfak dekorasyonu tüyosu

Mutfak Dekorasyonu Hakkında Bilmen Gerekenler

Öncelikle mutfağında farklı bir dekorasyon istiyorsan bu dekorasyonun nasıl olması istediğine karar ver. Mutfakta görmek istediğin renkleri ve aksesuarlara karar ver. Seçtiğin renkler; duvar, zemin, tezgah ve hatta dolaplar için hepsiyle uyumlu olmalıdır. Yani seçtiğin renkler mutfakta ki her detayla uyumlu olmalı. Bütün bunlara karar ver. Biz şimdi sana nasıl daha güzel bir mutfak görünümü elde edersin o tüyolara geçelim. Verdiğimiz tüyolar üzerinden fikir üretebilirsin.

Mutfak İçin Dekorasyon Tüyoları

  1. Duvarını beyaza boyayabilirsin. Bu mutfağının daha ferah gözükmesini sağlar. Beyaz çok sade gelirse sevdiğin başka bir renk ile duvarına birkaç dokunuş yapabilirsin. Bu dokunuşu duvara beyaz boyanın üstüne boya fırçasından sıçramış bir görünüm verebilirsin. Bu hem duvarlarını canlandırır hem de şık bir görünüm katar. Mesela beyaz boyanın üstüne mor veya gri oldukça hoş olabilir. Bu tip boyamaya iki diğer boya rengi de gri zemin ve canlı bir renk olabilir.
  2.  Mutfak dolapları, tezgah ve ocağının rengi birbiri ile uyumlu olmalı. Kullanılan malzemelerin materyalleri aynı olmalı. Mesela dolapların parlayan bir renkte ise tezgahının görünümü de böyle olmalıdır
  3. Mutfak zeminini parke döşemesi olarak yaptırabilirsiniz. Ya da açık renk bir düz fayans oldukça güzel gözükür. Fayans kullanacaksanız desensiz bir fayans çok daha kullanışlı olacaktır.
  4. Mutfak dekorasyonunda perde oldukça önemlidir. Perde bir yerin görünümüne tamamen etki eder. Kullanacağın perde rengi yine her tüyoda dediğimiz gibi diğer her detayla uyumlu olmalıdır. Ayrıca kullandığınız perde düz desensiz bir perde olmalıdır. Desenli bir mutfak perdesini asla tercih etmeyin. Perdeniz sade ve şık olsun.
dekoratif mutfak tasarım fikirleri

Mutfak dekorasyonunda kalan son tüyo ise mutfakta kullandığınız biblo ya da masa gibi eşyalar. Yemek masası kullanacaksanız masayı mümkün oldukça mutfak kenarına doğru yerleştirin. Eğer biblo gibi süs eşyalar kullanacaksanız ise küçük biblolar kullanın. Büyük aşırı gösterişli bir şey kullanmayın.

Mimari olarak mutfağın hem tasarımı hem de kullanımı önemli bir yer tutar. Sizin de mutfak dekorasyonu hakkında önerileriniz, katıldığınız veya katılmadığınız konular varsa eğer aşağıdaki yorum yazma kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.