Dart Peyzaj – Proje ve Uygulama Çalışmaları

Bizler, Dart Peyzaj ailesi olarak yılların getirdiği birikim ve tecrübe ile peyzajı bir bütün olarak görmekte fonksiyonel ve estetik kaygılarla tasarlamakta ve bu tasarımı hesaba döküp teknik hale getirerek uygulamaktayız. Kısaca bir peyzaj tasarımının uygulanma hikâyesinden bahsedecek olursak, ilk olarak her inşaat ve peyzaj uygulama işinde olduğu gibi her şey müşteri arzu ve istekleri ile başlar. Bu arzu ve istekler peyzaj mimarisinde işlevsel kaygılardan olabileceği gibi estetik kaygılardan da oluşabilir. Bunun akabinde bu müşteri istekleri doğrultusunda alan ziyaretleri yapılarak survey çalışmaları hazırlanır. Bu çalışmalarda ölçeğin büyüklük ve küçüklüğüyle orantılı olarak sosyal etkilerden tutun çevresel etkilere kadar alanın analizleri yapılır.

Dart Peyzaj Projelendirme, Sunum ve Uygulama Çalışmaları Süreci

Daha sonra avan projeler hazırlanarak müşteri ile ortak bir tasarımsal noktada buluşulur. Bunu yaparken 3d sunum, sketch ve animasyonlardan faydalanılır. Daha sonra ise kesin projeler çizilerek bitkisel uygulama projeleri ve yapısal uygulama projeleri oluşturulur. Bu uygulama projeleri doğrultusunda alanda arazi grading çalışmaları ve kot çalışmaları yapılıp alan peyzaj uygulamasına hazır hale getirilir. Genellikle yapısal ve bitkisel çalışmalar eş zamanlı olarak yürütülür. Daha sonrasında ise peyzaj tasarım ve uygulamasının büyük bir kısmını canlı materyaller oluşturduğu için bakım süreci başlar. Kısaca bir peyzaj tasarımının döngüsü bu şekildedir.

Dart Peyzaj proje ve uygulama çalışmaları

Dart Peyzaj, içerisinde barındırdığı peyzaj mimarı, ziraat mühendisi, inşaat mühendisi ve deneyimli teknik ve uygulayıcı kadrosuyla peyzaj projeden başlayıp peyzaj uygulama ve bakıma kadar giden süreçte peyzajı, tüm ögeleriyle kusursuz bir şekilde oluşturulmasını sağlamaktadır. Bu ilkeyle uyumlu olarak 2012 yılından itibaren; peyzaj proje ve 3d sunumları, bitkisel peyzaj uygulama işleri, yapısal peyzaj ve sert zemin uygulama işleri, çocuk oyun parkı alanları, spor alanları, meydanlar, yürüyüş yolları, otomatik sulama sistemleri ve çevre aydınlatma tasarım ve uygulaması gibi konularda hizmet vermekteyiz.

Bu ilke ve amaçlar doğrultusunda öncelikli hedefimiz daha yaşanabilir fonksiyonel ve estetik çevreler oluşturarak teknik kadromuzun deneyim ve birikimi ile uluslararası bir firma olmaktır. Firmamız ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki linkten web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

www.dartpeyzaj.net
Mehmet KONCA
Peyzaj mimarı & Founder

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.