Çalışma Odası Tasarımı Nasıl Olmalı?

Zamanımızın çoğunu işlerimizin başında geçirerek harcıyoruz. Özellikle freelancer bir çalışansanız evinizde en çok önem verdiğiniz şey çalışma odası tasarımı olmalı. Çalışma odasının tasarımı için belli başlı yazılı kurallar olmasa da sözlü kurallar kesinlikle vardır. Birçok mimaride bu yazılı olmayan kuralları görmeniz mümkün.

Minimalist Youtuber çalışma odası dekorasyonu

Minimalist Bir Çalışma Odası Düzenine Sahip Olun

Çalışma odası tasarımı yaparken belki de en önemli şey az eşyadır. Karmakarışık dolaplar, kâğıt dolu çekmeceler, birbirine girmiş elektronik cihaz kabloları hiçbir zaman istediğiniz konforu oluşturmayacaktır sizlere bu yüzden az eşyanın olduğu temiz ve ferah bir ortam istediğiniz her şeyi tek bir seferde bulma rahatlığı sunacaktır.

Pencerelere Sırtınızı Dönmeyin

Çalışma odası tasarımı yapılırken insanların yaptığı en büyük hatalardan biri de masayı en olmadık köşelere konumlandırmalarıdır. Işığın az olduğu, gece yarısında masanızdaki lambanın bile sizi rahatsız edeceği kadar kötü ve karanlık yerler sizi hem çalışmalarınızdan hem de evinizdeki konforunuzdan uzaklaştırır. Camın önüne yerleştirilmiş masalar, doğal ışıkları yakalarken ekstra olarak da temiz havayı çalışırken hissetmenize imkan sağlayacak ve bu iyi planlamalar sonucunda olduğundan daha fazla uzun vadeli çalışmalar yapmanız kaçınılmaz olacaktır.

Freelancer çalışma odası dizaynı. Homeofis oda tasarımı

Renklerin Enerjisinden Yararlanın

Eğer fazlasıyla bir renge takıntılı bir insan değilseniz çalışma odanızın tasarımında açık renklerden yararlanın. Tamamen koyu renklerle döşenmiş odalar gün içerisinde uykunuzun gelmesine ve gözlerinizin daha hızlı yorulmasına sebep olacaktır.

Çalışma Odası Dekorunu İsteklerinize Göre Dizayn Edin

Mecburi durumlar haricinde kimse odasının istemediği şekilde bir dizayna sahip olmasını istemez. Renkler aranız iyiyse çalışırken dikkatinizi dağıtmayacak fakat odanıza girdiğiniz anda enerjinizi yükseltecek renklerden yararlanın Ve beyazlarla barışıp huzuru yakalayın.

Gamer oyuncu çalışma odası dekorasyonu ve renkli duvar boyası

Rahatlığa ve konfora düşkünseniz koltuğunuza bir miktar fazla para yatırın. Defter, ajanda takıntısı olan insanlardansanız masanızın üzerine sizlere hitap edecek ajandalar bırakın. Avangart düşkünüyseniz masanızda altın sarısı veya cam kullanmaya özen gösterin. Daha spor ve şık maskülen tarza sahipseniz ahşaplara mutlaka birer şans verin. Tamamıyla erkeksi bir tarza sahip olsun derseniz de ahşap masalar ve siyahın uyumuna asla göz yummayın.

Youtuber, freelancer, gamer ya da influencer olun fark etmez. Eğer home ofis çalışıyor ya da günün önemli bir vaktini çalışma odasında geçiriyorsanız mutlaka bu dekorasyon fikirlerine dikkat edin. Çalışma performansınızı ciddi derecede arttıracak, zaman zaman size ilham verecek ve çalışma şevkinizi kazandıracak tüyolar edinebilirsiniz.

Kendi çalışma odası fikirlerinizi de bizimle aşağıdaki yorum yazma kısmından paylaşabilirsiniz. Tasarım evlerin meraklısıysanız eğer 16 kademeli daire videomuzu sakın kaçırmayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.