Ferah Mutfak İçin Uygulamanız Gereken Dizayn İpuçları

Her kadının mutlu olduğu yer mutfağıdır. Çünkü evde olduğu zamanlarda, neredeyse günün tüm vaktini orada geçirir. Dolayısıyla mutfağının daha ferah ve temiz olmasına özen gösterir. Bir kadın için ferah mutfak çok değerlidir. Bu nedenle daha iyi görünmesini ister.

Kadınlar fazla detaycı olduğu için çok zaman geçirdiği mutfakta sürekli değişiklik yapmak isterler. Bu hem mutfağı sevmelerini, hem de mutfakta sıkılmamalarını sağlar. Geniş bir mutfak her zaman istenilen bir şeydir. Ama durumlar buna müsait değilse ayak bağı olmayacak, elimize çarpmayacak şekilde mutfağı düzenlememiz gerekiyor.

Küçük mutfakları ferah mutfak haline getirmek için ipuçları.

Mutfağı Geniş Göstermenin Bazı Yolları

Aynı kıyafet seçerken ki gibi bizi kilolu veya zayıf gösterir mi? diye dikkat ettiğimiz gibi, mutfak düzenini sağlarken geniş ve ferah olmasını sağlayacak yöntemler denemeliyiz. Mesela kıyafet alırken herkesin bildiği gibi siyah zayıf gösterir.

Mutfak dolaplarınızda koyu renk olursa, örneğin kahve rengi gibi. Bu mutfağınızı kapalı göstereceği gibi, daha darda gösterecektir. Fakat siz mutfak dolaplarınız da beyaz ve tonlarını kullanırsanız mutfağınız küçük olsada geniş ve aydınlık görünecektir.

Yeni Dizayn Ederken Ferah Mutfak Nasıl Yapılabilir?

Öncelikle biz burada örnek şekil olarak bilgi vereceğiz. Sizde ona göre mutfağınız hakkında kendiniz tasarlayarak şekil verebilirsiniz. Mutfak dolabı yaptırırken genelde “ L “ tipi yaptırarak camın önüne de musluk ve dolap koydururuz. Aslında “ L” tipi mutfak güzel görünüyor. Yalnız dolap fazla olsun diye camın önüne koyulan dolaplar mutfağı daha da daraltıyor.

Ek olarak cam silerken tezgâh çökme ihtimalinden dolayı üzerine basılmıyor. Bu nedenle cam silmekte zor bir hâle dönüşmüş oluyor. Birde camınız büyük ve dış cepheden destekli değilse bu daha zor ve tehlikeli oluyor. Bize göre camın önüne dolap yerine masa koymak daha mantıklı olabilir.

Küçük mutfakları ferahlatmak için yeni dizayn yolları.

Bununla birlikte masa camın alt kısmına monteli duvara doğru açılır kapanır olmalıdır. Camın önünden kestiğimiz dolaplar yerine de diğer boş bırakılan duvara kapaklı şirin raflar yapılabilir. Bu sayede bardak ve tabaklar oraya konmuş olur ve onlardan boşalan yerlere başka eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Çekmecelerinizin en alt çekmecesi derin olursa içine kuru baklagilleri koyabilirsiniz. Yalnız koyduğunuz kavanozların kapakların şeffaf olmasına özen gösterin. Bu daha rahat görmenizi sağlayacaktır.

Kendi mutfağınızda uyguladığınız ya da uygulamak istediğiniz dekorasyon ipuçlarını bizimle aşağıdaki yorum yazma kısmından paylaşabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.