TBDY2018 e göre STA4CAD – OSKA (Metraj) – İDECAD

Saygıdeğer Meslektaşlarım ve Değerli Arkadaşlarım,

1 ocak 2019 da resmi olarak Türkiye Bina Deprem Yönetmenliğinin yürürlüğe girmesiyle beraber, TDY2007’yi artık kullanamayacaksınız ve eski yönetmenliğe ek 200 sayfa daha teorik ve bilgiler eklendi. Size hazırladığım bu eğitim setimde 20 milyondan fazla üyesi olan ve ömür boyu kullanabileceğiniz hesabınızla udemy iş birliğiyle 5 dersi 1 pakette veriyorum bu , iş hayatınızda rakiplerinizin önünde olmasını sağlayacaktır. Ezbere eğitim sistemine karşı olduğumu burdan da söylediğim gibi, kursumda da defalarca söyledim ve ayrıntılı bir şekilde TBDY2018’e bağlı kalarak yönetmenlik içinden bölüm bölüm anlatarak size dersi anlattım. Sayın Profesör Doktor Nuray Aydoğan hocamın dediği gibi, bu nesil programları artık inek sucuk programları oldu. Siz 3 boyutu çiziyorsunuz ve sistem size istediğinizi veriyor. Ben bu alışkanlıkları yok edip çok detaylı bir şekilde rapor yorumlayıp, sizi ezbere yöntemden uzaklaştırıyorum.

Siz üyelere ve okurlara özel sınırlı sayıda indirim kuponumuzdan faydalanmak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli. Kursla ilgili ücretsiz videolara ve tanıtımına göz atabilirsiniz.

TBDY2018’E GÖRE STA4CAD 14.1-GÜÇLENDİRME-OSKA(METRAJ)-İDECAD

TBDY2018 sta4cad idecad oska metraj güçlendirme Udemy video eğitim

TBDY2018 yönetmeliğine göre Eğitimin İçerikleri

 • 92 ders ve 21 saatten fazla kurs videoları
 • Tbdy2018 yönetmenliğini yorumlayıp,anlıyoruz ve tdy2007 ile kıyaslıyoruz ayrıca eklediğimiz quiz ile pekiştiriyorsunuz.
 • Türkiyede ilk defa Tbdy2018 e göre STA4CAD V14.1 ile haritadan ivme değerlerimizi bulup,taplodan performans hedeflerimizi seçip analiz yapıyoruz ve ayrıntılı bir rapor yorumlama yapıyoruz. Merdiven kesitini ve donatılarını manuel olarak autocad da çiziyoruz.
 • Türkiyede ilk defa doğrusal olmayan (ŞGDT) analiz metoduyla 1997 de yapılan bir binanın güçlendirme projesini hazırlayıp, tbdy2018 e bağlı kalarak perde donatı detayı ve ankraj detayını autocad ‘da çizdik.
 • Türkiyede ilk defa OSKA programı ile metraj yapıp güncel pozlara göre maliyet çıkardık. Güncel olmayan pozları da rayiçleriyle beraber güncellemesini öğrendik. Ayrıca teknik şartname,icmal ve pursantaj çıkardık.
 • İDECAD programı ile sıfırdan bir binanın modelini yapıp analizini yaptık ve ayrıntılı rapor yorumladık.

Neden Bu Eğitimden Faydalanmam Lazım?

 • Bu eğitimden, yeni mezun olan arkadaşlardan tutun, okuyan öğrenci arkadaşlara kadar herkes faydalanmalı.Çünkü teorik ve uygulamalı matematiksel hesaplarla kursumu ezbere yöntemden uzaklaştırdım!
 • Piyasada bunun gibi kursun sadece tek paketini çok pahalıya alabilirsiniz ve bu kadar ayrıntılı rapor yorumlamayı öğretmezler. Ben 5 dersi tek pakette veriyorum!
 • Bugüne kadar yaklaşıl 1.5 milyon m2 yoğunlukla güçlendirme projesi ve sıfır proje hazırladım. Bugüne kadar edindiğim tüm bilgileri sizlerle paylaşıyorum.
 • Piyasada güçlendirme işini yapan çok az mühendis var. İddia ediyorum 1 ocak 2019 tarihinde resmi olarak deprem yönetmenliği yürülüğe girdikten sonra, devlet yeni yönetmelikten önceki tüm binaların güçlendirmesini isteyecektir. Bu ihaleleri kaçırmak istemiyorsanız tüm ayrıntıları bu kursta bulabilirsiniz.

Bu Kursu Alanlar Neler Yapabilir

 • Öncelikle yeni yönetmenliğe hakim olacaklar ve piyasaya hızlı bir şekilde girebilecekler.
 • Bu kursu alanlar şirket açıp devlet ihalelerine girebilecek. Çünkü Oska programı ile sizlere devletin pozları ile yaklaşık maliyet hesabı yapıyoruz.
 • Bu kursu alanlar güçlendirme ihalelerine girebilecek,binalarına kat çıkabilmek için binanın performansını iyileştirmek için güçlendirme perdesi ve manto yapabilecek.
 • Bu kursu alan kişiler yeni yönetmenliğe göre sta4cad ile bir binanın analizini yapabilecek ve ayrıntılı rapor yorumlayabilecek.
 • Bu kursu alanlar ayrıca idecad kullanarak da bir binanın analizini yapabilecekler.
 • Dikkat! Kursu bitiren arkadaşlar, ayrıca ilerleyen zamanlarda her bölümle ilgili ekstra video paylaşımı yapılacaktır. Hem de ücretsiz faydalanabilecekler!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.