Excelde üslü sayı yazma video anlatım

Excelde üslü sayı yazma, yazım çeşidi, üstlü sayılar hesaplamaları video anlatım. Üslü sayıları hesaplamak ve formüllerde kullanmak için gerekli olan bütün bilgiler videomuzda bulunmaktadır. Ekstra bir sorunuz olursa aşağıdaki yorum yazma kısmından bize ulaşabilirsiniz?

Excelde üslü sayı yazmak ve üslü sayıları hesaplamak çok basittir. Videoyu izlediğinizde ne kadar kolay olduğunu siz de anlayacaksınız. Tek yapmanız gereken üst işaretini olan ^ işaretini yaparken başka bir tuşa basana kadar işaretin gözükmemesi. Yani ^ işareti yapmak için Shift+3 yaptıktan sonra işaret çıkmadı diye tekrar basmanıza gerek yok çünkü o zaman ^^ gibi bir işaret karşınıza çıkar. Eğer Shift+3 yaptıktan sonra herhangi bir sayıya veya harfe basarsanız ^ işareti ile beraber yazmış olduğunuz sayı veya harf de çıkacaktır. Üstlü sayılar matematiğin en köklü konularındandır ve bu kullanım şeklini öğrenmek bir çok formülü yazmanızı son derece kolaylaştırır.

excelde üslü sayı yazımı, üstlü sayılar

Excelde üslü sayı yazımı video eğitim anlatımı ile yalnızca 2 dakika içerisinde üslü sayılar ile nasıl işlem yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ayrıca videoyu izlediğiniz youtube kanalındaki diğer videoları da inceleyerek excelde üslü sayı yazılışı haricinde üstlü sayıları yazarken kullandığımız üst simge yazlışını, karekök hesaplamaları ve formül içerisinde kullanımını, pi sayısının yazılışı, hesaplanışı ve formüllerde pi sayısı kullanımı gibi diğer özellikleri de öğrenebilirsiniz. Youtube kanalımıza abone olmayı ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Daha fazla eğitim videosu ile sizlerle olacağız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.