Kendi kendine yetmek oyunu

kendi kendine yetmek oyunuİnsanlar, hayatlarının her döneminde kendilerine yardım edecek birilerini bulamazlar. Bu gibi durumlarda insanların işlerini kendi kendilerine çözmeleri gerekmektedir. Gerekirse kendi kendilerine destek olmaları hatta kendi kendilerine yardım edecek çözümler bulmaları gerekebilir. Kendi kendine yetmek oyunu, ingilizce adıyla ise The Company of Myself oyunu, sizlere hayatta kendi kendinize yapmak zorunda olduğunuz işleri hatırlatacak ve belki de geleceğinizi yönlendirme konusunda sizlere bazı ipuçları verecektir. Güldürürken düşündürmek deyiminin farklı bir versiyonu oyun oynarken düşündürmek.

Kendi kendine yetmek oyununu oynarken oyun içerisindeki bölüm sırasında karşınıza çıkan ingilizce yazıları okumanızda fayda var. Size hem oyunun oynanışı hakkında bilgiler verecek hem de oyundaki karakterin hayatını özetler nitelikte açıklamalar yapacaktır. Eğer ingilizcem iyi değil diyorsanız oyunu yine oynayabilirsiniz ancak oynanışı keşfetmek biraz daha vaktinizi alacaktır. Dolayısıyla yeteri kadar sabırlı değilseniz oyun size sıkıcı gelebilir.

Her ihtimale karşı biz oynamanızı kolaylaştıracak bir kaç bilgiyi buradan verelim. Oyunda karakteri ok tuşlarıyla yönlendiriyorsunuz. Amacınız yeşil kapıya ulaşmak. Kapıya ulaştıktan sonra space tuşu ile yeni bölüme geçiyorsunuz. Eğer kapıya ulaşmadan space tuşuna basarsanız sizi bölümün başlangıç noktasına götürür ve bir önceki hamlelerinizi tekrarlayan bir gölge belirir. İşte oyunun inceliği burada başlıyor. Gerisini keşfetmek size kalmış. İyi oyunlar.

Ben kendi işimi kendim görürüm. Çok sabırlıyım ve yeni keşiflere açığım diyorsanız kendi kendine yetmek oyunu tam size göre olabilir. Let the game begin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

 1. sedef dedi ki:

  Bu oyunlar gerçekten çok iyi insanlar için faydalı eğer oynanacaksa bu oyunlar tercih edilmeli.

 2. halide dedi ki:

  kendi kendine yetmek oyunun ismi çok ilgi çekici kendi de çok güzel ve başarılı

 3. Arda dedi ki:

  Çok eğlenceli bir oyun gerçekten bu tarz oyunları mobil için de geliştirseler oldukça fazla oynanır diye düşünüyorum.

 4. semih dedi ki:

  güzel bir oyun ellerinize sağlık

 5. deniz dedi ki:

  Evet insanlar genelde hep yardım ile hareket ederler. Ama bu oyun farklı ve güzel kendine yetebiliyorsu7n

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.