Autocad çizimleri tek pencerede açma

Bilgisayarınıza bir program yüklediniz, Autodesk serisinden farklı bir program yüklediniz veya bir güncelleme yaptınız ve sonrasında bir de baktınız Autocad dosyalarınız ve çizimleriniz ayrı ayrı pencerelerde açılıyor ve sayfalar arası geçiş yapılamıyor. Çözümü videomuzda. Ayrıca videomuzda sayfalar yani çizimler arası nasıl kolayca geçiş yapabilirsiniz, hangi kısayol tuşlarını kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz öğreneceksiniz.

Autocad çizimleri tek pencerede açma yöntemleri

Autocad’de her dosya ayrı ayrı pencerelerde mi açılıyor?
Autocad dosyalarınızı tek bir pencerede mi açmak istiyorsunuz?
Çizimler ayrı ayrı pencerelerde açılıyorsa yapmanız gereken tek şey küçücük bir komut ile dosyalarınızı tek pencerede açabilmenizdir. Dosyalarınızın ayrı pencerelerde açılması genellikle siz farkında olmadan birdenbire ortaya çıkar.
Autocad çizimler arası geçiş hangi kısayol ile yapılır.

Autocad çizimleri tek pencerede açma

1. yöntem olarak tabii ki videomuzu izlemelisiniz. Videoyu izledikten sonra sorununuza %90 oranında çözüm bulmuş olacak ve başka hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır.

2. yöntem ise Autocad çizim dosyanıza yani dwg veya dxf dosyanıza sağ tıklayıp birlikte aç dedikten sonra programlar arasından “AutoCAD DWG Launcher” seçeneğini seçmek ve “tüm .dwg soyaları için bu uygulamayı kullan” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

Eğer bu ikisi de olmadı diyorsanız komut satırına “SDI” veya küçük harflerle “sdi” yazdıktan sonra değişken değeri olarak “0” (sıfır) girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra 1. ve 2. yöntemleri tekrar deneyin.

Bunların hiçbirisi mi olmadı. O zaman son çare olarak Options penceresini açıyoruz. (Kısayol olarak komut satırına op+Enter veya options+Enter) Profiles sekmesinden mevcut profilimizi listeden seçiyoruz ve reset butonuna tıklayıp AutoCAD profilimizi sıfırlıyoruz.

Bu da mı olmadı. O zaman bi aç kapa düzelir mantığını kullanarak AutoCAD programını bilgisayardan tamamen kaldırıyor ve yeniden kuruyoruz. Ancak yukarıdakilerden hiçbirisi olmaz ise bu yöntemin çok faydalı olacağını düşünmüyorum. Şahsen ben yalnızca 1. yöntem yani video anlatımdaki yöntemi kullanarak bu sorundan hızlıca kurtuldum.

Hala sonuç yok diyorsanız autocad çizimleri tek pencerede açma işlemi sizin için bir hayaldir demektir. Ancak, yine de ümidinizi kaybetmemekte fayda var. Bize yorum kısmından danışın.

How to open Autocad drawing files in one window, in the same window.
How to switch drawings quickly, easily.
What is the command of opening Autocad drawings in one window.
What is the hotkeys of switching between windows.
Autocad single window mode

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.