Excelde Karekök Nasıl Yazılır (Excel Köklü Sayılar)

Matematik derslerinde köklü sayıların ne anlama geldiğini, ne amaçla ve nerelerde kullanıldığını defalarca dinlemişsinizdir. Peki köklü sayılar konusu altında en çok kullanılan köklü sayı excelde karekök nasıl yazılır? Formül içerisinde nasıl kullanılır? Excel ile karekök yazımını ve formül içerisinde kullanımı anlatan videomuzu izleyin.

Köklü sayılar her zaman bir çok öğrencinin korkulu rüyası olmuştur. Çünkü ilk başta farklı bir şey gibi görünür ve başından köklü sayılara soğuk yaklaşırsanız bir daha kolay kolay ısınamazsınız. Halbuki karekök içerisindeki sayıyı bulmak eğer ki belli bir tam sayının katı ise hiç zor değildir. Ancak bu bilmediğiniz bir sayı ise veya tam sayı değilse işiniz hesap makinelerine kalacaktır. Ya da lise seviyesindeki gibi kök içerisinde bırakmanız gerekebilir ki bu günlük yaşantınızda pek hoş karşılanmayacaksınız demek anlamına geliyor. En iyisi her şeyi usulüne göre ve herkesin anlayabileceği şekilde yapmak.

İşin farklı bir boyutu da köklü sayıları ekmek su gibi biliyorsunuzdur ancak excelde karekök bile nasıl yazılır bilmiyor olabilirsiniz. İşte biz de burada devreye giriyor ve size excelde karekök nasıl yazılır video anlatım olarak gösteriyoruz.

excelde karekök yazımı

Excelde karekök sayısı nasıl yazılır? Excelde karekök sayısı formül içerisinde nasıl kullanılır?

Sorularının cevaplarını sizler için hazırladığımız excel kullanarak karekök nasıl yazılır adlı videomuzda bulabilirsiniz. Ayrıca Excel kullanımınızı geliştirmek için Excel dosyasını pdf dosyasına çevirme video anlatım başlıklı yazımızı da okumalısınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Cevaplar

 1. Aysel dedi ki:

  Exel benim icin cok karisik. Kursa gitmeden ogrenmeye calisiyorum ancsk basarmak cok zor. Ne yapsam bilemedim bir turlu. Netten okuyarak ta bir yere kadar

 2. Sercan dedi ki:

  Excel programını seviyorum evet başta karışık gelebilir ama birçok şey yapabiliyorsunuz. Karakök yazdırma da bunlardan sadece bir tanesi.

 3. necla dedi ki:

  Excel programı olmazsa olmazlar arasındadır benim için kambersiz düğün olmaz derler ya bilgisayarda excel olmadan olmaz

 4. seyfi dedi ki:

  Excelde Karekök Nasıl Yazılır bilmiyordum gerçekten çok işime yaradı hocam sağolun

 5. UMUT dedi ki:

  excell insanların öğrenmesi gereken harika programlardan birisi. Bize okullarda verilen derslerde hiç bir şey öğretmediler bunun hakkında

 6. Mert dedi ki:

  Okullarda verilen exelin yaninda kjllanmak zorunda oldugumuz exel bilgisi cok farkli . Bana cok ksrmasik grliyo bu konu. Kullandikca ogrenicez artik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.