Excel hücre biçimlendirme, düzenli görünüm

Excel ile hücrelerinizi satır ve sütun olarak ayrı ayrı boyutlandırabilir, birden fazla hücreyi tek bir hücrede birleştirebilir, excel hücre içerisinde yazdığınız yazıların her türlü hizalamasını yapabilirsiniz.

Metin kaydırma özelliği ile hücre/satır içerisinde alanınız bittiğinde alt satıra otomatik geçişi sağlayabilirsiniz.

excel hücre düzenleme

Ayrıca bütün satır ve sütunları tek seferde biçim sekmesi ile boyutlandırabilirsiniz. Bütün satırlara aynı, bütün sütunlara aynı veya sadece birden fazla seçtiğiniz satır veya sütunları tek seferde aynı boyuta, genişliğe ayarlayabilirsiniz.

Excel hücre düzenlemeleri ile dosyalarınızda ve hazırladığınız hesaplarınızda hücre biçimlendirmeyi kullanarak daha düzenli görünüme sahip olmak.

Yukarıdaki video ile bütün bu excel hücre özelliklerini en fazla 5 dakika içerisinde öğrenebilir ve uygulamaya başlayabilirsiniz. Daha fazla excel görsel anlatımlarımız için bizi izlemeye devam edin. Programınız her ne kadar faydalı olursa olsun eğer anlaşılır bir görünüme sahip değilse, onu sunduğunuz kişiler dosyanızı kullanamayacak veya inceleyemeyecektir. Dolayısıyla excelde tablolar hazırlamak kadar düzenlemek de çok önemlidir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Tuğrul dedi ki:

    karmaşık excel dosyaları içinde boğuluyordum resmen. meğersem excel ne kadar da kolay bir şekilde düzgün ve düzenli bir görünüm yapılabiliyormuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.