Yapısor – Yapı sektörü soru cevap platformu

İnşaat mühendisliği yeni mezunları ve öğrencileri başta olmak üzere yapı sektöründe çalışan her kim olursa olsun faydalanabileceği Yapısor, kullanıcılarının sorular sorup cevaplar alabileceği çok faydalı platformlardan bir tanesidir. 2014 yılında İnşaat Mühendisi meslektaşımız Aykut Özdemir tarafından ziyarete açılmış bulunmakta ve gelişerek yayım hayatını sürdürmektedir. Özellikle öğrenci ve yeni mezun arkadaşlar, merak ettiği bir çok konuda tecrübeli üyelerden faydalanabilmekte ve kendilerini bu sayede geliştirebilmektedirler. Yaratıcı tanıtım videosu ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Yapı sektöründe tecrübe ile öğrenme hevesinin buluştuğu nokta: Yapısor

Oldukça sade ve anlaşılır bir tasarıma sahip olan Yapısor platformu tamamen kullanıcı odaklı olarak ilerlemektedir. İsteyen herkes üye olup merak ettiği sorularını yöneltebilir veya alakalı olduğu konularda sorulmuş soruları yanıtlayabilir. Yapı sektöründe Türkçe kaynakların yetersizliği ve yönetmeliklerin de her soruya yanıt verememesinden bolca yakındığımız şu dönemlerde bu tarz bir site, bir çok mühendis arkadaşımıza ilaç gibi gelecektir.

Öğrenmenin yaşı ve sınırı yoktur diyoruz ve bu yazımızı okuyan bütün yapı sektörü çalışanlarına bu platformu kullanmalarını öneriyoruz.

yapısor

Yukarıdaki resime tıklayarak siteyi inceleyebilir ve üye olabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

  1. Yapısor dedi ki:

    Merhaba

    Sitenizde Yapısor’a yer verdiğiniz için teşekkür ederiz. Yapı sektörüne yönelik bilgi paylaşımı konusunda İnşaatOfis olarak girdiğiniz bu yolda, başarılarınızın da devamını dileriz.

  2. Boya ustası dedi ki:

    Çok faydalı bir girişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.