Kafası güzel mimardan insan figürleri

İnşaat Ofis olarak bilgi paylaşma platformu olduğumuzdan tabii ki mimar arkadaşlarımızı küçümseyecek değiliz ancak inşaat mühendisleri ile mimarlar arasında sonu gelmeyen bir çekişme bulunmaktadır. İki taraf da kendilerin inşaat sektöründe daha fazla rol oynadığını savunur ancak kaçınılmaz bir gerçek vardır ki inşaat sektörü ne inşaat mühendisliği ne de mimarlık olmadan olabilir. Neden diye soracak olursanız inşaat mühendislerinin uğraşmak istemeyeceği detayları mimarlar halleder de ondan. Kapı ebatlarıdır, tuvalet yeridir, duvar kalınlığıdır filan her inşaatta olması gereken ancak yapının taşıyıcısını çok fazla etkilemeyen detaylar. Dolayısıyla bir inşaat sektöründe her zaman mimara ihtiyacımız olacaktır. Kafası güzel mimar konumuza gelecek olursak kısa bir süre önce üzerinde çalıştığımız bir kültür merkezine ait mimari avan projesinde karşımıza çıkan insan figürleri inşaat mühendisi olarak bizleri çok şaşırttı.

İşte kafası güzel mimarımızdan güzel insan figürleri

kafası güzel mimardan insan figürleri

Resimde de gördüğünüz gibi solda büyük bir salonda insanlara hitap eden uzaylı konuşmacı. Sağ tarafta göbekli amcamız ile sohbet eden şüpheli tavırlar gösteren abimiz ve hemen yanlarında yürümekte olan muhtemelen cübbeli hacı amcamız. Mimar arkadaşlarımızı tabii ki çok seviyoruz. Onlarsız ne yapardık düşünemiyoruz bile ancak çok değerli mimar arkadaşlarımıza ufak bir öneride bulunmaktan kendimizi alamıyoruz. Ayıkken yapmış olduğunuz projeler ile zar zor baş edebiliyorken lütfen kafanız güzelken proje yapmayınız. İlk insanların mağara duvarlarına çizdiği insan figürleriyle yarışır cinsten olan bu insan çizimlerini çok beğendik.

Kafası güzel mimar arkadaşımızın bir üst versiyonu kayışı koparmış mimar eseri bonus olarak karşınızda. Bu resmi tamamen siz değerli ziyaretçilerimizin yorumuna bırakıyoruz.

kayışı kopartmış mimar

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Züleyha dedi ki:

    Bu abimizin kafası baya güzelmiş. O ne ya sen mimarsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.