İş kazaları ve şantiye kazaları derlemesi

Dünya üzerinde milyonlarca hatta milyarı bulan çalışan sayısı mevcut. Bu çalışanların da bir çoğu tabii ki masa başı bir işte çalışmıyor. Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli gibi bir çok iş dalında bu sayının yarısından fazlası çalışmakta ve güvenlik önlemleri maalesef bir çoğunda hiçe sayılmaktadır. Böylelikle kaçınılmaz İş kazaları ve diğer şantiye kazaları oluşmakta.

İş kazaları ve diğer şantiye kazalarından oluşan vinç devrilmesi ve hatalı bina yıkılması derlemesi

İş kazaları ve şantiye kazaları derlemesiYukarıdaki iş kazaları ve diğer şantiye kazaları derlemesinde aşırı yüklemeden dolayı vinç devrilmeleri, operatör hatasından kaynaklı ekskavatör devrilmeleri, dikkatsiz operatörlerden dolayı binaların hatalı yıkılması, baretsiz çalışma sonucunda kafaya gelen odun ve beton parçaları, yüksekten düşmeler, hatalı iş makinesi şoförleri, dikkatsiz çalışanlar, özen gösterilmeyen zeminler, mühendislerin bazı güvenlik önlemlerini dikkate almaması gibi bir çok sebepten kaynaklı iş kazaları görüntülerine rastlayacaksınız.

Görüntü kalitesi amatör kamera çekimlerinden dolayı ve biraz eski tarihli görüntülerden dolayı biraz düşük ancak videoda anlatılmak istenen güvenlik ihlallerinin ne gibi sonuçlar doğurabileceğine fazlasıyla yarar sağlayabilecek değerde. Siz siz olun şantiyelerinizde bu tarz bir durumlar karşılaşmamak için elinizden geleni yapın. Hem maddi hem de manevi bir çok zararı olabileceğini unutmayın. Aynı zamanda iş kazları sonucunda karşınıza çok ciddi hukuki işlemler de çıkabilir. Umarız sizin ve kimsenin başını bir iş kazası gelmez.

Sizin veya şantiyenizde başınıza gelen iş kazası varsa eğer tecrübelerinizi burada bizlerle paylaşabilirsiniz. Her tecrübe önemli çünkü dikkate alınacak her etken bizi hayati risklerden koruyacaktır. Her türlü tecrübenizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İş güvenliği ve işçi sağlığı kuralları bütün şantiyeler hatta evinizde bile geçerlidir. Kesici aletler olsun, yüksekte çalışma olsun, elektronik aletlerle çalışma olsun, sağlığınızı riske atabilecek her türlü ekipmana ve duruma karşı önlemlerinizi mutlaka alın. Etrafımızda görüntülerdeki gibi olaylar olsun istemeyiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.