Galvanizli yüksek güvenlikli iskele

İskele denilince akla bir çok şey gelebilir ancak inşaat sektöründe iskele denilince hemen hemen sektörün her alanında kullanılan ve yüksek alanlarda çalışma olanağı sağlayan güvenlikli sistemler gelir. Neden güvenlikli diyoruz çünkü iskelenin öncelikli amacı işçilerimizin yüksekte çalışmasından çok işçilerimizin yüksekte güvenle çalışmasını sağlamaktır. Bu bağlamda Turkuaz Çelik firması sektöre önemli bir noktadan giriş yaptı ve Bertim İskele adı altında galvanizli yüksek güvenlikli iskele imalatına başlayarak kiralık iskele veya satılık iskele seçenekleriyle pazarda çok kısa bir sürede önemli bir konuma geldi.

Galvanizli yüksek güvenlikli iskele

İskele tercihi yaparken galvanizli yüksek güvenlikli iskele neden tercih edilmelidir

Hemen hemen bütün inşaatlarda karşınıza iskele türleri çıkacaktır ancak maalesef geneli maliyeti düşürme amaçlı insan güvenliğine çok önem vermeyen ve sertifikaları tam olmayan tedarikçilerden temin edilir. Oysa ki yapının güvenliği kadar yapım aşamasında çalışan işçilerin de güvenliği önemlidir. İnşaat sektöründeki iş kazalarının ve bunun sonucunda gelen ölümlerin büyük çoğunluğu güvenliksiz iskelelerden kaynaklanmaktadır. Şimdi gelelim iskele tercihi yaparken nelerin etkili olduğuna;

Tabii ki birinci öncelik iskele sisteminin güvenliği  olacaktır. İhtiyacınıza göre belirlenen iskelenin statik analizleri yapılır ve sizin için en ekonomik ve en güvenli iskele sistemi gereksinimleri belirlenir.

Yapınızın özelliklerine göre iskele tasarımı yapımı. İskele alımı yapan kişiler genellikle asıl ihtiyacının neler olduklarını tam olarak önceden kestiremezler ve çoğu zaman gereğinden fazla veya ihtiyacından az alım yaparlar. Bunun için profesyonel bir ekip yapı özelliklerinize göre sizin en uygun iskele ihtiyacınızı hesaplayacak ve eksiksiz tasarımını yapacaktır.

İSG ve TSE normlarında tasarımınız yapılarak kullanıcı onayına sunulur.

İhtiyaca yönelik malzeme tasnifi yapımı. En uygun nakliye şekli ve iskele kurulumu ile montaj ekibi desteği.

Bütçenize uygun kiralama seçenekleri sunulması ve avantajlı geri dönüşüm seçenekleri.

İskele güvenliğini etkileyen önemli etkenlerden biri de her çelik malzemenin de olduğu gibi paslanma riskidir. Galvanizli iskele, normal endüstriyel boyalı malzemelere göre uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Paslanmaya karşı gösterdiği dirençle güvenlik risklerini ortadan kaldırır. Her hangi bir çürüme sonucu göçme ile karşı karşıya kalmazsınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.