Excelde dereceli köklü sayılar yazımı

Mühendislik dalında özellikle belirli formüllerde sıklıkla karşılaşabileceğiniz dereceli köklü sayıları excel programınıza aktarmak istiyorsunuz ve nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman yalnızca 3 dakika içerisinde Excelde dereceli köklü sayılar nasıl yazılır ve formül içerisinde nasıl kullanılır hep beraber görelim.

Öncelikle köklü sayıların bir özelliğini sizlere hatırlatarak başlayalım ki bu kullanım bize üslü sayıları kullanarak dereceli köklü sayıları nasıl kullanacağımıza dair ışık tutacaktır. Üslü sayıların excelde kullanımı ile ilgili videomuzu da bu videoyu izlemeden önce izlemeyi tercih edebilirsiniz çünkü bu yöntemi kullanırken üslü sayılardan faydalanacağız.

Excelde dereceli köklü sayılar

Evet, dereceli köklü sayılar, ya da genel adıyla köklü sayılardaki bu özelliği hatırladıktan ve excelde üslü sayılar kullanımını da izledikten sonra artık Excelde dereceli köklü sayılar yazımına ve bunu formül içerisinde kullanmaya hazırız demektir.

Sıra Excelde dereceli köklü sayılar eğitim videomuzu izlemeye geldi.

3 dakika sonra dereceli köklü sayılar ile toplama, çarpma, bölme, çıkarma gibi dört işlemi excelde nasıl kullanacağınızı ve bunları kendi alanınızda veya ödevlerinizde aktif olarak nasıl kullanabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Takıldığınız bir yer olursa hocalarınıza sormaktan çekindiğiniz gibi bizden de çekinmeyin. Sadece aşağıdaki yorum yazma kısmını kullanarak bizlere sorularınızı iletebilir ve beraber çözümler arayabiliriz. Yılların eskitemediği söz ne demiş: “Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.”

Youtube kanalımızı daha fazla paylaşımlardan haberdar olmak için takip etmeyi unutmayınız. İyi seyirler.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.