Excel Video – Şekil Üzerine Metin, Formül Yazma Dersi

Excel video derslerimiz ile standart bir excel kullanıcısıyken kısa sürede uzmanlığa ilk adımlarınızı atmış olacaksınız. Şekiller üzerinde metin ve formüller kullanarak excel dosyalarınızı çok daha anlaşılır hale getirerek kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz.

Excel’de herhangi bir şekil veya grafik üzerine metin ve formül değerlerini yazmanızı sağlayacak exel video dersi

excel video eğitim anlatımları

Excel’de şekil üzerinde nasıl formüller, metinler yazabileceğimizi, hatta bunları nasıl değişken değerler ile yapabileceğimizi bu videoda öğreniyoruz. Bu dersi izledikten sonra kısa süre içerisinde grafikler, diyagramlar, kesitler, planlar gibi bir çok görselin üzerinde değişebilen bilgi gösterimleri yapabileceksiniz. Hesap raporu hazırlıyorsanız, ödev hazırlıyorsanız, bitirme ödevi hazırlıyorsanız, tez yazıyorsanız veya sürekli aynı şekil üzerinde farklı bilgi girişleri yaparak tekrar tekrar hesap yapıp word belgesi veya kağıt üzerinde çizim yapıyorsanız bu ders size büyük kolaylık sağlayacaktır. Sadece bir dik üçgen örneği ile 5 dakika içinde saatler kazanın.

Ayrıca düzgün denklem yazımı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Word ve Excel ile denklem yazma anlatımı başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Böylece şekiller üzerinde metin ve formül kullanımlarını yaparken aynı zamanda denklemleri de düzgün bir şekilde gösterebilirsiniz. Denklemleri yazmak için ayrıca bir programa ihtiyacınız olmayacaktır. Bütün özellikleri exel ve word yardımıyla kullanabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

 1. halime dedi ki:

  Excel kullanmak aslında kolay ama tabi iyice öğrenmek gerek kimileri bunları tam olarak bilmiyor.

 2. bekir dedi ki:

  Şekil Üzerine Metin, Formül Yazma excelde çok kolaymış ayrıca videonuz çok açıklayıcı sağolun

 3. Emre dedi ki:

  Excel için özel kurs sunmaları gerçekten normal ve gerekli cidden birçok işlem yapabiliyorsunuz. Ben hayla yeni yeni bilgiler ediniyorum.

 4. Esra dedi ki:

  Excell kullanımı kolay olan bir program ama okullarda bizlere net olarak öğretilmiyor.

 5. Metin dedi ki:

  Kursa gitmeden exel ogrenmek cok zor. Ogrendim diyenlere sasiriyorum . Ben okadwr kurcalsdim kendi basima a halen bisey lazim olunda bulamiyorum olece kaliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.