Excel bağlantılı açılır kutu yapımı

Video eğitimlerimiz olarak Excel’de hücre içerisine açılır kutu ekleme konusunu daha önce yayımlamıştık. Açılır kutu fonksiyonunu kullanarak tablolardan nasıl veri alınabileceğini ve excel’i daha efektif nasıl kullanabileceğimizi de Düşeyara, Excel tablodan veri alma, düşeyara komutu yazımızda yine video anlatım olarak sizlere ilettik. Şimdi ise exceldeki açılır kutu fonksiyonunu ziyaretçilerimizden birinin talebi üzerine bir üst seviyeye taşıyor ve excelde birbiri ile bağlantılı açılır kutular nasıl yapabiliriz, Excel bağlantılı açılır kutu yapımı video anlatımımız ile açıklamaya çalışıyoruz. Umarız faydasını görürsünüz. Video anlatımda da dikkat edeceğiniz gibi bağlantılı açılır kutuyu tanımlarken “DOLAYLI(HÜCRE ADI)” komutunu kullanıyoruz.

Excel çoklu açılır kutu yapımı, Excel bağlantılı açılır kutu uygulaması, excelde iç içe açılır kutular, excelde açılır menü kullanımı.

Ziyaretçimizin bize sorusu şu şekildeydi :

“Merhaba bende bunun gelişmişi bir uygulama yapmaya çalışıyorum fakat olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim. Sorum : iki tane açılır pencere oluşturup ilk açılır penceren banka adı seçildiğinde örneğin “vakıfbank” seçildiğinde otomatik olarak ikinci açılır pencereye şube isimlerinin olduğu iki tane açılır pencere yapmak istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum.

Örn: Vakıfbank => İstanbul Şubesi
Trabzon Şubesi
Samsun Şubesi”

Excel bağlantılı açılır kutu yapımı, çoklu açılır menü.

İnşaat Ofis olarak her konuda mümkün olduğunca sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz ve çabalarımız sonuç veriyorsa, siz misafirlerimiz vermiş olduğumuz bilgilerden faydalanabiliyorsa ne mutlu bize. Eğer burada Excel bağlantılı açılır kutu yapımı videomuzda veya başka bir konuda anlattığımız veya anlatmadığımız herhangi bir konu hakkında merak ettiğiniz konular varsa bize üst menüde bulunan iletişim bağlantısından ya da yazılarımız hakkında sormak istedikleriniz varsa yazı sayfalarımızda bulunan yorum kısmına soru ve görüşlerinizi lütfen yazarak bize gönderiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. MUSTAFA dedi ki:

  HOCAM MERHABA,
  EXCELDE VERİ DOĞRULAMADA VE/VEYA FARKLI BİRT FOMÜL İLE HARFLERİ YAZMAYA BAŞLADIĞIMIZDA LİSTEDEKİ SEÇENEKLERİN SÜZÜLEREK GELMESİNİ NASIL YAPABİLİRİZ.

  ÖRNEĞİN: ANTALYA

  YAZMAYA BAŞLAYACAK KARAKTER : AN DEDİĞİMİZDE AN İLE BAŞLAYAN BÜTÜN LİSTE SONUCU ÇIKMASI ?

  YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM

  SAYGILARIMLA

  • admin dedi ki:

   Aşağıdaki linkte istediğiniz özellikte GOOGLEGİBİARAMA adında bir dosya paylaşılmış. Dosyayı inceledik. Düzgün çalışıyor. Konu ile ilgili ilerleyen zamanlarda bir video anlatım hazırlamak isteriz.

   http://www.excelgurusu.com/google-gibi-arama/

   Kolay gelsin. İlginiz için teşekkürler.

   • MUSTAFA dedi ki:

    Benim bu fonksiyonu uygulamak istediğim formül ağı farklı çalışıyor. eğer mail adresi verirseniz size nasıl bir formül hazırlamaya çalıştığımı gönderebilirim. kendimi daha iyi ifade edebilirim ozaman !

    • admin dedi ki:

     Bizim uzmanlık alanımız tam olarak Excel değil ama yardımcı olmaya çalışalım. Size gönderdiğimiz maile cevap olarak gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.