Bağ evi hayallerinizi süsleyin

Hemen hemen her insan, hayatındaki iş stresinden veya okul stresinden arınmak için sessiz sakin bir yerde bağ evi hayali kurmuştur. Belki bu bağ evi ile sınırlı kalmaz, ıssız bir adada olabilir, dağ başında bi yerde olabilir veya kuş uçmaz kervan geçmez bir yaylada olabilir ancak konsept aynıdır. Kafa dinlemek. Kimin kafa dinlemeye ihtiyacı olmaz ki. En meşhur psikologlar bile zaman zaman kafa dinlemeye ihtiyaç duyarlar çünkü herkes gibi onlar da insandır ve bu insanın doğasında var.

bağ evi hayali dış görünüm

İşte hayallerinizi süsleyecek. Sizi alıp başka yerlere götürecek olan, dışarıdan bakınca sanki bir kulübe, bekçi kulübesi veya depo gibi görünebilir ancak içine girdiğinizde karşılaştığınız görüntü size tam tersi duygular yaşatacaktır.

bağ evi hayali iç görünüm

İşte bu küçücük, yaklaşık 10 metrekare oturumu olan bağ evi istendiğinde nasıl 1+1 dairelerden daha kullanışlı hale getirebilir görüyoruz. Gördüğünüz her şey bir tasarım harikası gibi görünse de bu tarz evler şuanda Kanada’da talebe göre farklı tasarımlara da bürünerek satın alınmakta ve kullanılmakta. Bir inşaat mühendisi veya bir mimar için bu yapı aslında tamamen çocuk oyuncağı. Tek mesele hayal gücü ve insanın içindeki istek. Mimarlarımızda sağolsunlar bol bol hayal gücü var ancak bu sadece çizgiden ibaret. Asma tavan mimarlar için sadece döşeme altından geçen bir çizgidir. Onları hayata geçiren de inşaat mühendisleridir. Tabii ki harika mimarlar da yok değil.

bağ evi lsd televizyon ve oturma takımı

Aslında hayallerin gerçek olmasının öncelikli şartı her ne kadar para olsa da şu koltukta sevdiğinizle oturup film izlediğinizi bir hayal edin. Çekinmeyin ayaklarınızı sehpaya uzatabilirsiniz. Bu sizin hayaliniz ve ileride bir gün belki gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

bağ evinde yaşam

Yapının biraz da sürdürülebilir enerji dönüşümüne sahip olmasını istiyorsanız ilk resimde gördüğünüz çatı kısmını güneşe çevirip güneş panelleriyle sıcak su ve elektrik ihtiyaçlarınızı da bir nebze karşılayabilirsiniz. Hatta biraz daha ileri gidip yağmur suyu toplama sistemiyle su ihtiyacınızın da bir kısmını karşılamanız mümkün.

bağ evinde yatak odası

Ufak yatırımlar ile büyük hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak bu bağ evi fikrini mutlaka düşünmelisiniz.

Yapının mevcut pencere sistemini kullanırsanız eğer zaten gün ışığından son derece faydalanabilirsiniz. Akşamları ise çoğu zaman bir ışığa ihtiyaç bile duymayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.