SAP2000 başlangıç seviyesi eğitim videosu

Video anlatımın içeriği kafes sisteme sahip bir sanayi tipi çelik yapının modellenmesidir. Bu yarım saatlik video ile en temel SAP2000 başlangıç seviyesinde modelleme tekniklerini öğrenebilirsiniz. İngilizce anlamasanız bile görsel olarak yapılanları takip edip kendi programınızda uygulayarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Not: Video SAP2000 programının resmi yazılım geliştiricisi Computers and Structures, Inc. sitesinden alınmıştır. Sesli ve ingilizce anlatım içermektedir.

İleride Türkçe olarak yayınlara başlamadan önce en azından ingilizce konuşamasa bile anlayan meslektaşlarım için bu videoyu paylaşıyorum.

SAP2000 başlangıç seviyesinde sesli ve ingilizce video anlatım

sap2000 başlangıç çizim aşamaları

Video anlatımı bizzat SAP2000 geliştiricisi tarafından yapılmış ve sade bir ingilizce kullanılmıştır. Anlamak için yüksek derecede ingilizce bilgisine sahip olmanıza gerek yok. Sadece birkaç komutların hangi görevi gördüklerini öğrenirseniz kendinizi geliştirmek çok da zor olmayacaktır.

SAP2000 programı en temel statik ve dinamik yapı analizi ve dizaynı yapan programdır. Dünya çapında inşaat mühendisleri tarafından kullanılır. Televizyonda, internette veya herhangi bir yerde gördüğünüz mega yapılar yüksek ihtimal SAP2000 analizlerinden geçmiştir. Kapsamı dolayısıyla birçok kişi tarafından gözde büyütülüp öğrenmesi zor korkulu bir program olarak lanse edilmektedir ancak kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra aslında hiç de zor olmadığı, mühendisliğinizi size hiç olmadığı gibi hissettirecek bir programdır.

SAP2000 başlangıç videosuyla hiç bir ekstra kursa gerek kalmadan temel SAP2000 komutlarına aşinalık kazanabilir ve ileri seviyelere doğru ilk adımı atmış olabilirsiniz.

Ayrıca;

Türkçe bir kaynak da arıyorsanız SAP2000 proje çizim aşamaları başlıklı yazımızı inceleyebilir ve SAP2000 ile bir proje çizimine başladığınız zaman hangi adımları takip etmeniz gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

İngilizce kaynak olarak ise Computers and Structures şirketi, yani SAP2000’i piyasaya süren şirketin internet sitesinde bulunan izle ve öğren sayfasına göz gezdirerek çok daha fazla video eğitime ulaşabilirsiniz.

İngilizce SAP2000 izle ve öğren videoları için buraya tıklayın

SAP2000 kullanımı hakkında anlamadığınız, ya da şunları da açıklığa kavuşturabilir misiniz dediğiniz, aklınıza takılan herhangi bir konuda yardım almak istiyorsanız eğer aşağıdaki yorum yazma kısmından bize ulaşabilir ve hızlı bir şekilde sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. mete özsincan dedi ki:

    konsol kiriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.