Yapı Sınıfları 2016 ve birim maliyetler

yapı sınıfları 2016Her yıl T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen ve yayımlanan yapı yaklaşık birim maliyetleri bulunduğu yılın Nisan ayı sonu, Mayıs ayı başı gibi yayımlanmaktadır. Yapı Sınıfları 2016 yaklaşık birim maliyetleri henüz yayımlanmamıştır. Dolayısıyla yayımlanacak tarihe kadar bir önceki yılın yaklaşık birim fiyatları, mühendislik ve mimarlık hesaplarında geçerliliğini korumaktadır.

Yapı Sınıfları 2016, 1-2-3-4-5. sınıf yapı türleri birim maliyetleri

Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2016 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğ, kısaca Yapı Türleri 2016 yayını aracılığıyla yapının türüne göre hangi sınıfa dahil olduğu ve yaklaşık olarak maliyetinin ne kadar çıkacağı metrekare bazında birim maliyet üzerinden tespit edilebilir. Çıkartmış olduğunuz metraj sonucunda hesapladığınız teklif fiyatı ile tebliğden bulduğunuz değeri karşılaştırabilirsiniz.

2016 yılı için 9 Nisan 2016 tarihinde yayımlanan Yapı Sınıfları Türlerini ve Birim Maliyetleri buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Yapı Sınıfları 2016 henüz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanmamıştır. Geçerli olan birim maliyetler için Yapı Sınıfları 2015 ve birim maliyetler başlıklı yazımızı inceleyiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı mevzuat bilgi sistemine ulaşmak için Mevzuat Bilgi Sistemi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.