SAP2000 tonoz çatı, eğimli eleman, bükümlü kiriş

Piyasada her zaman düz, standart kiriş tipleri, çatıları veya döşemeleri ile karşılaşamayabilirsiniz. Bunlardan biri de tonoz çatılardır ve bu tarz çatıların statik analizlerini yapmanız gerekmektedir. SAP2000 tonoz çatı çizimi ile ilgili eğitim videomuzu izleyebilirsiniz. İnşaat sektörüne görsellik katan eğimli çerçeve tasarımları.

SAP2000 tonoz çatı çizimi, başka bir deyişler eğimli eleman veya bükümlü kiriş modellemesi nasıl yapılır

sap2000 tonoz çatı, eğimli eleman, bükümlü kiriş çizimi

Basit bir çizim tekniği ile artık olimpik yüzme havuzları, tonoz çatılar, eğimli döşemeler, her türlü bükümlü kirişler modelleyebilir ve statik hesaplarını rahatça yapabilirsiniz. Tabii ki her şey modelleme ile bitmiyor. Mühendislik yeteneklerinizi ve iş tecrübenizi bu SAP2000 tonoz çatı videosunu izledikten ve eğimli çerçeve çizimini öğrendikten sonra da konuşturmanız gerekecektir.

olimpik yuüme havuzu çelik tonoz çatı

Yukarıdaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi eğimli elemanların çözümünü öğrendikten sonra bu tarz yapıların hesaplamalarını yapabilecek ve kolaylıkla projelerinizde işleyebileceksiniz. SAP2000 ile ilgili merak ettikleriniz, nasıl yapıldığını bilmediğiniz ve öğrenmek istediğiniz konular varsa eğer bize aşağıdaki yorum yazma bölümünden ulaşabilir ve gerekli yardımı hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Tonoz çatılar mimari açıdan tercih edilen ve keskin kenarlı çatılara oranla daha hoş görünümlü olduğu kabul edilen çatı şekilleridir. Ayrıca daha farklı şekillerde de bu tarz yapıları hesaplayabilmeniz ve inşa etmeniz beklenebilir. Gelişen teknoloji ile birlikte görsellik artık birçok açıdan ön plana çıkan mimari unsurlardandır. Meslektaşlarınız arasında bu tarz detayları hesaplayabilmeniz sizi ön plana çıkartabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Mehmet Tanrıverdi dedi ki:

    Merhaba. Ben İnş.müh. ABD.nda yüksek lisans öğrencisiyim. Tez konum tonoz bir yapının deprem analizleri hakkındadır. Ama daha üzerinde çalışacağım tonoz sistem yapısını seçemedim. Bunun için bu sistemin seçimi veri mimari projesini tedarik etmem gerekiyor. Gerek yönlendirme konusunda gerekse sistemin seçimi konusunda bana yardımcı olabilir misiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.